انقلاب در آفرودرهای برقی؛ فرینگ پایونیر با 7000 کیلومتر پیمایش و بدنه پارچه‌ای معرفی شد

انقلاب در آفرودرهای برقی؛ فرینگ پایونیر با 7000 کیلومتر پیمایش و بدنه پارچه‌ای معرفی شد

شرکت تازه‌تاسیس فرینگ (Fering) که مقر آن در انگلستان قرار دارد، خود را برای معرفی اولین محصول خود آماده می‌کند. این خودرو یک شاسی‌بلند جان‌سخت برای محیط‌های صعب‌العبور است و پایونیر (Pioneer به معنای پیشگام) نام دارد. به گفته فرینگ این نام بخاطر توانایی‌های آفرود بسیار بالا و قوای محرکه پیشرفته که امکان پیمایش ۷۰۰۰ کیلومتر مسافت بدون نیاز به سوختگیری مجدد را فراهم می‌کند، انتخاب شده است. بدنه پارچه‌ای دیگر ویژگی متمایز پایونیر محسوب می‌شود.

کمپانی فرینگ توسط بن اسکات-گدز (Ben Scott-Geddes) پایه‌گذاری شده؛ این مهندس زبده سابقه کار برای شرکت‌های بزرگی چون مکلارن، فراری و کاپارو را در کارنامه دارد. وی تصمیم گرفته تجارب ارزشمند خود را برای تولید خودروهای آفرود قدرتمند بکار گرفته و روی مشتریان ماجراجو و سازمان‌های امدادی تمرکز کند.

پیشرانه فرینگ پایونیر از نوع هیبریدی است. در این پیشرانه از دو موتور الکتریکی که هر کدام روی یک محور قرار دارند، استفاده شده و هر چهار چرخ محرک هستند. یک موتور ۸۰۰ سی سی بیودیزل هم مکمل دو موتور برقی است و نقش ژنراتور را برای آنها ایفا می‌کند. البته آنطور که فرینگ اعلام کرده، به جای این موتور دیزلی، امکان سفارش موتور بنزینی و الکلی نیز برای مشتریان وجود دارد.

موتور درون‌سوز طوری تنظیم شده که همواره در بهینه‌ترین حالت کار می‌کند. الکتریسیته تولیدی توسط این موتور موقتا در یک باتری کم حجم ذخیره می‌شود. این باتری بدون ژنراتور، برای پیمایش فقط ۵۰ مایل یا ۸۰ کیلومتر دوام می‌آورد اما وجود ژنراتور و باتری های اصلی سبب شده تا دست یابی به برد حرکتی باورنکردنی ۷۰۰۰ کیلیومتر قابل تصور باشد، رقمی که بی‌شک از هر خودرو تولیدی دیگر در جهان بیشتر است و خودروهای بنزینی و دیزلی رایج تنها با حمل مخازن عظیم سوخت می توانند به چنین پیمایشی دست یابند.

فرینگ پایونیر برای استفاده در شرایط سخت و دشوار جغرافیایی و جوی طراحی شده؛ حتما می‌دانید که در دمای خیلی پایین یا خیلی بالا، باتری‌های معمولی با افت شدید کارایی مواجه می‌شوند. از این رو فرینگ به باتری لیتیوم اکسید تیتانیت مجهز شده تا اثرات منفی دما روی کارایی آن به حداقل برسد.

پیشرانه پایونیر ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد و به دلیل برقی بودن، این میزان از همان ابتدا در دسترس قرار می‌گیرد. هر چند این رقم خیلی چشمگیر نیست، ولی با در نظر گرفتن وزن ۱۵۰۰ کیلوگرمی، کافی به نظر می‌رسد. برای مقایسه بد نیست بدانید جیپ رانگلر دو درب نزدیک به ۳۰۰ کیلوگرم از فرینگ پایونیر سنگین‌تر است.

وزن ۱.۵ تنی پایونیر به لطف بهره‌گیری از شاسی آلومینیومی با اجزای کامپوزیت و ساختار عجیب بدنه حاصل شده است. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، بجای پنل‌های فلزی، بدنه این خودروی خاص جنسی از پارچه مقاوم دارد، درست مثل کفش‌های کوهنوردی و پیاده‌روی.

فرینگ معتقد است پارچه به کار رفته در این شاسی‌بلند آفرود در مقایسه با فلز عایق‌بندی بهتری دارد و روی خصوصیات و توانمندی‌های آفرود کمتر اثر می‌گذارد. علاوه‌بر این، آسیب‌دیدگی هر نقطه از بدنه با هزینه به مراتب پایین‌تری رفع می‌شود.

فرینگ پایونیر روی رینگ‌های بزرگ ۲۲.۵ اینچی سازگار با تایر کامیون‌ها حرکت می‌کند. شاید انتخاب چنین رینگ‌های اقدامی عجیب و غیرمعمول پنداشته شود، اما فرینگ می‌گوید استفاده از آنها سبب شده در مواقع ضروری و حتی در دوردست‌ترین نقاط‌ هم بتوان تایری مناسب برای پایونیر پیدا کرد.

در حال حاضر پایونیر در مرحله تست و توسعه قرار دارد و مهندسین فرینگ مشغول کار روی پروتوتایپ آن هستند. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، تولید این شاسی‌بلند انگلیسی از نیمه اول سال آینده شروع خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato