دستیابی خودروسازان چینی به بالاترین سطح ایمنی؛ تست تصادف 5 ستاره برای NIO ES8 و لینک اند کو 01

دستیابی خودروسازان چینی به بالاترین سطح ایمنی؛ تست تصادف 5 ستاره برای NIO ES8 و لینک اند کو 01

یورو انکپ اخیرا نتایج ارزیابی ایمنی چند مدل جدید را منتشر کرده است. نکته جالب این مساله حضور دو خودروی چینی در بین مدل‌های ارزیابی شده و کسب ۵ ستاره ایمنی از سوی آنهاست. این مدل‌ها عبارتند از دو کراس‌اوور NIO ES8 و لینک اند کو ۰۱.

مدل ۶ یا ۷ نفره NIO ES8 که قرار است بزودی وارد نروژ شود، در تمامی زمینه‌ها عملکرد خوبی از خود نشان داده، اما در دسته تکنولوژی‌های ایمنی فعال عالی ظاهر شده و امتیاز ۹۲ درصد را از آن خود کرده است. سایر امتیازهای این کراس‌اوور بزرگ ۲.۴۳ تنی عبارتند از:

  • محافظت از سرنشین بزرگسال ۸۲ درصد
  • محافظت از سرنشین خردسال ۸۴ درصد
  • محافظت از عابرین پیاده ۷۲ درصد

مدل‌های جدید ساخته شده توسط چینی‌ها، گویای آن هستند که دوران کپی‌کاری و مهندسی معکوس دیگر تمام شده؛ بد نیست بدانید بدنه تماما آلومینیومی NIO ES8 توسط مهندسان کمپانی توسعه یافته و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. نتایج این خودرو، پیشرفت چینی‌ها در زمینه تکنولوژی و توجه آنها به مقوله ایمنی را به بهترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد.

اعطای ۵ ستاره ایمنی به NIO ES8 راه را برای حضور آن در سایر بازارهای اروپایی هموارتر می‌کند

همانطور که در ویدیوی ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده نمایید، در برخورد از جلو کابین NIO ES8 اصلا تغییر شکل نداده و بدون تغییر باقی می‌ماند. بررسی حرکات آدمک‌ها نیز حکایت از آن دارد در چنین سناریویی سطح محافظت از آنها بالاست. در تصادف جانبی هم وضعیت به همین منوال بوده و تمامی ۶ یا ۷ سرنشین آن در برابر ضربات از سطح حفاظت مناسبی برخوردار هستند.

اما دیگر خودروی ۵ ستاره چینی یعنی لینک اند کو ۰۱ در بخش محافظت از سرنشین بزرگسال بسیار خوش درخشیده و امتیاز ۹۶ درصد را کسب کرده است. این کراس‌اوور کامپکت که از پلتفرمی مشترک با ولوو XC40 سود می‌برد، در بخش محافظت از سرنشین خردسال امتیاز ۸۷ درصد و در بخش جلوگیری از برخورد با عابرین پیاده امتیاز ۷۱ درصد را دریافت نموده؛ در دسته تکنولوژی‌ها و تجهیزات جلوگیری از برخورد هم یورو انکپ امتیاز خوب ۸۱ درصد را به لینک اند کو ۰۱ داده است. برای مقایسه بد نیست بدانید ولوو XC40 در این دسته امتیاز ۷۶ درصد را گرفته است!

ناگفته نماند به غیر از این دو مدل چینی، یورو انکپ به ارزیابی ایمنی آئودی Q4 e-tron، سوبارو Outback و تویوتا میرای نیز پرداخته است. طبق انتظار هر دوی این مدل‌ها هم در سناریوهای مختلف نمایش بسیار خوبی ارائه کرده و موفق به دریافت امتیاز کامل یا همان ۵ ستاره ایمنی شده‌اند. برای مقایسه امتیازهای بدست آمده توسط این خودروها، می‌توانید تصویر زیر را بررسی کنید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato