واتس‌اپ با قابلیت Multi-Device 2.0، اتصال چند گوشی به یک اکانت را ممکن می‌کند

واتس‌اپ با قابلیت Multi-Device 2.0، اتصال چند گوشی به یک اکانت را ممکن می‌کند

کاربران واتس‌اپ بالاخره پس از مدت‌ها به قابلیتی‌ که انتظارش را می‌کشیدند، دسترسی پیدا خواهند کرد و به نظر می‌رسد که آپدیت نسخه دوم قابلیت‌های چند دستگاهی به نام «Multi-Device 2.0»، این امکان را فراهم خواهد کرد تا در گوشی دوم هم از اکانت اصلی خود استفاده کنید.

در حال حاضر در یک لحظه می‌توانید از هر اکانت واتس‌اپ فقط در یک موبایل و چهار دستگاه دیگر از جمله کامپیوتر، تبلت و دستگاه‌های پورتال فیسبوک استفاده کنید. ولی در Multi-Device 2.0 این محدودیت برطرف خواهد شد و می‌توانید بکاپ یا گوشی ثانویه خود را با روشی مشابه واتس‌اپ وب یا قابلیت چند دستگاهی بتا به دستگاه اصلی خود وصل کنید.

تصویر زیر صفحه موبایلی را نشان می‌دهد که در حال بارگذاری حساب واتس‌اپ است. فرآیند دانلود پیام‌ها در این روش مشابه سازوکار محدود دانلود پیام‌ها در تبلت یا PC است. زمانی که واتس‌اپ را روی گوشی دوم خود باز می‌کنید، همه پیام‌ها از سرور دانلود می‌شوند و دیگر نیاز نیست که دستگاه اول دائما به اینترنت وصل باشد.

اولین باری که موبایل دوم خود را به اکانت واتس‌اپ وصل می‌کنید، این سرویس تمام تاریخچه چت‌ها را در یک پروسه رمزنگاری دوطرفه سینک می‌کند. در حال حاضر مشخص نیست که این ویژگی محدودیت خاصی برای دستگاه‌های ثانویه خواهد داشت یا نه، ولی به نظر نمی‌رسد که سخت‌گیری خاصی از سوی واتس‌اپ در این زمینه درنظر گرفته شود.

نسخه دوم قابلیت چند دستگاهی فعلا برای بتای iOS در دست توسعه قرار دارد اما احتمالا در آینده برای اندروید هم طراحی و منتشر خواهد شد. با این حال، متاسفانه فعلا هیچ تاریخی برای انتشار عمومی این قابلیت در دسترس نیست.

ظاهرا واتس‌اپ برای رقابت با سایر پیام‌رسان‌ها از جمله تلگرام مشغول توسعه قابلیت‌هایی است تا استفاده از این اپلیکیشن را آسان‌تر کند. چند روز پیش در گزارشی اعلام شد که احتمالا به‌زودی قابلیت Cashback هم به این پیام‌رسان اضافه می‌شود تا درصدی از پول‌های واریزی به کارت اعتباری خود کاربران برگشت داده شود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato