دبیر انجمن کسب و کارهای اینترنتی: موافق اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت نبودیم و نیستیم

دبیر انجمن کسب و کارهای اینترنتی: موافق اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت نبودیم و نیستیم

«عادل طالبی» دبیر انجمن کسب‌و‌کارهای اینترنتی در گفتگو با دیجیاتو موافقت بخش خصوصی با اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت را تکذیب کرد. وی با بیان اینکه طرح صیانت بزرگترین خیانت به مردم است خواستار انتشار فایل صوتی جلسه بخش خصوصی با کمیسیون اصل ۹۰ شد.

به تازگی «سهیل یحیی‌زاده»، عضو کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات در مصاحبه‌ای با فارس به برگزاری جلسه بخش خصوصی با کمیسیون اصل 90 اشاره کرده و گفته بود بخش خصوصی (سازمان نظام صنفی و انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی) در این جلسه اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت را بهتر از تصویب آن در صحن مجلس دانسته بودند. اما عادل طالبی دبیر انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی در گفتگو با دیجیاتو این موضوع را تکذیب کرد و اظهار داشت نظام صنفی، انجمن و اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی جزو اولین مخالفان با کلیات طرح صیانت بوده‌اند. او در همین رابطه به دیجیاتو گفت:

«ما با اصل این طرح مخالف بودیم چطور امکان دارد با اصل هشتاد و پنجی شدن آن موافقت کنیم؟ بارها در جلسات مختلف مخالفت خود را اعلام کردیم. در جلسه با مرکز پژوهش‌های مجلس، بیش از 50 ایراد به طرح صیانت گرفتیم و همه تلاش خود را کردیم تا این طرح ذیل اصل 85 قانون اساسی قرار نگیرد.»

به گفته وی آن‌ها از مجلس بارها خواستند تا طرح صیانت کنار گذاشته شود و با روی کار آمدن دولت و وزیر ارتباطات جدید لایحه‌ای برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی ارائه کند.

طالبی تاکید کرد که انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی، اتحادیه کسب ‌وکارهای مجازی و نظام صنفی رایانه‌ای در جلسه با کمیسیون اصل 90، مخالفت خود را نسبت به طرح صیانت ابراز کرده‌اند.

به گفته او، یکی از نکات مهم این طرح، مربوط به ماده ۱۵ است که باعث شد عده‌ای با آن همراه شوند. طبق ماده 15 طرح صیانت، تولیدکنندگان محتوا بایستی از ترافیک کاربران مبلغی را دریافت کنند، موضوعی که به اعتقاد طالبی در ذات خود مشکلی ندارد اما این وجود طرح صیانت است که آسیب زاست.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.