ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

بریتانیا با الگوبرداری از نتفلیکس خرید آنتی‌بیوتیک را منوط به پرداخت حق اشتراک می‌کند

سرویس سلامت همگانی بریتانیا (NHS) از سال آینده میلادی طرحی را به صورت آزمایشی اجرا می‌کند که به موجب آن مراکز درمانی جهت تامین آنتی بیوتیک مورد نیاز خود باید به شرکت‌های تولید کننده دارو ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۶ آذر ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۱

سرویس سلامت همگانی بریتانیا (NHS) از سال آینده میلادی طرحی را به صورت آزمایشی اجرا می‌کند که به موجب آن مراکز درمانی جهت تامین آنتی بیوتیک مورد نیاز خود باید به شرکت‌های تولید کننده دارو حق اشتراک پرداخت کنند. این نهاد برای دریافت حق اشتراک رویکرد نتفلیکس را الگو قرار داده است.

هدف از انجام این کار و دریافت حق اشتراک از مراکز درمانی، تامین بودجه مالی مورد نیاز برای تولید آنتی بیوتیک‌های جدید است تا شرکت‌های داروسازی بتوانند با دریافت این مبلغ آبونمان هزینه‌های تولید داروهای آنتی بیوتیک جدید را تامین کنند. سرویس سلامت همگانی بریتانیا می‌گوید این روش دریافت حق اشتراک را از روی نتفلیکس الگو برداری کرده است.

براساس این طرح، مراکز درمانی و بهداشتی موظف هستند حق اشتراک سالانه‌ای را برای دریافت آنتی بیوتیک‌های مورد نیاز خود پرداخت کنند. این حق اشتراک صرف نظر از میزان دوز مصرفی دارو از مراکز بهداشتی و درمانی دریافت می‌شود.

سرویس سلامت همگانی انگلیس این پلتفرم را با الگوبرداری از نتفلیکس و طرح‌های اشتراک و آبونمان آن طراحی کرده است و می‌گوید از سال ۲۰۲۲ در انگلیس به صورت آزمایشی به مرحله بهره برداری می‌رسد.

از نظر این نهاد، مقاومت در برابر انواع آنتی بیوتیک‌ها به یکی از مشکلات امروزی تبدیل شده است و می‌تواند برای سلامت انسان‌ها تبعات بسیاری را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل شرکت‌های داروسازی لازم است داروهای انتی بیوتیک جدیدتری را تولید کنند که بدن انسان مقاومت کمتری به آنها نشان دهد. بی‌شک تولید داروهای جدید نیاز به تامین بوجه مالی دارد که برخی شرکت‌ها داروسازی امکان تامین چنین بودجه‌ای را ندارند و به همین دلیل به سمت تولید آنتی بیوتیک‌های جدید نمی‌روند و از انجام چنین امتناع می‌ورزند.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا در تلاش است با کمک دریافت حق اشتراک از مراکز درمانی، به شرکت‌های تولید کننده دارو کمک کند تا بتوانند بودجه مورد نیاز برای تولید داروهای جدید را تاحدی تامین کنند. در این صورت مراکز پزشکی و درمانی موظف می‌شوند سالانه هزینه ثابتی را به عنوان حق اشتراک به شرکت‌های داروسازی پرداخت کنند تا بتوانند آنتی بیوتیک مورد نیاز خود را تامین کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی