قیمت جدید خودروهای سایپا پس از افزایش منتشر شد + جدول

قیمت جدید خودروهای سایپا پس از افزایش منتشر شد + جدول

براساس گفته‌های معاون بازاریابی و فروش سایپا این گروه خودروسازی مجوز افزایش قیمت محصولات خود را به‌دست آورده و در همین راستا نیز لیست جدید قیمت کارخانه‌ای خودروهای تولیدی سایپا در آذر ماه سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

پیش از این و در آبان ماه نیز یک‌بار دیگر قیمت محصولات تولیدی سایپا افزایش یافته بود که این افزایش قیمت به دستور رئیس‌جمهور ملغی شد.

وزیر صنعت پیش از کسب رأی اعتماد مجلس اعلام کرد که با قیمت‌گذاری دستوری مخالف است و حتما سیاست قیمت‌گذاری دستوری را تغییر خواهد داد. وی حتی وعده داد که با افزایش تیراژ تولید خودرو تا پایان سال شاهد کاهش قیمت خودرو نیز خواهیم بود. وعده‌ای که عملا عکس آن تاکنون اتفاق افتاده است. نه‌تنها قیمت کارخانه‌ای محصولات خودروسازان افزایش یافته که به‌علت نبود نقدینگی لازم نیز تیراژ تولید کاهش یافته است.

خودروسازان پیوسته بر این نکته تأکید داشتند که به‌دنبال افزایش چند برابری قیمت نهاده‌های تولید و مواد اولیه مانند فولاد، آلومینیوم، مس، محصولات پلیمر، پتروشیمی و سایر مواد اولیه تولید خودرو برای آن‌ها با زیان همراه و عدم افزایش قیمت خودروها منجر به تحمیل زیان و در نهایت توقف فعالیت خطوط تولید می‌شود. در همین راستا نیز ارائه طرح‌های فروش و پیش‌فروش از سوی هر دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا متوقف شده بود و انتظار می‌رفت ستاد تنظیم بازار هرچه زودتر لیست جدید قیمت خودروها را اعلام کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر لیست جدید قیمت کارخانه‌ای محصولات تولیدی سایپا در آذر ماه سال ۱۴۰۰:

خودروقیمت جدید (تومان)
تیبا صندوقدار۱۰۲.۴۲۱.۵۰۰
تیبا ۲ (هاچبک)۱۰۸.۶۲۵.۳۰۰
ساینا دستی۱۰۶.۶۵۶.۰۰۰
ساینا S۱۴۶.۵۷۲.۶۰۰
کوییک S۱۵۹.۶۹۸.۲۰۰
کوییک دستی۱۴۵.۰۱۸.۳۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس۲۴۲.۱۸۵.۰۰۰
شاهین G۳۰۳.۹۰۷.۲۰۰
وانت ۱۵۱۱۳۱.۷۱۵.۷۰۰

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato