ثبت نام سایپا: شرایط جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا

قرار بود با صدور مجوز افزایش قیمت و عرضه خودرو توسط خودروسازان با قیمت کمتر از 5 درصد قیمت بازار نه تنها قیمت‌ها در بازار کنترل شود، بلکه سودی که به جیب دلالان و مافیای خودرو می‌رود نیز به جیب خودروساز و مردم عادی بازگردد، اما همه این موارد و قولی که وزیر صنعت داد، عملی نشده و حتی قیمت خودرو ها دوباره افزایش شدیدی یافت و فاصله قیمت کارخانه و بازار مجددا زیاد شد. خودروسازان نیز در طی چند ماه گذشته با توقف عرضه خودرو به بازار، به رشد قیمت ها دامن زدند. آیا در چنین وضعیتی شرایط فروش سایپا می تواند آبی بر آتش بازار خودرو باشد؟

پیش فروش سایپا

شرایط جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - آذر 99 [به روز رسانی]

به اطلاع کلیه متقاضیان محصولات سایپا میرساند، در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد ساز و کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی، شرایط پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

زمان فعالسازی این بخشنامه: دوشنبه مورخ 99/09/03 (به مدت 3 روز)

قیمت جدید محصولات شرکت سایپا ویژه سه ماهه سوم اعلام شد [به روز رسانی] - آبان 99

گروه خودروسازی سایپا قیمت محصولات خود را ویژه 3 ماهه سوم سال 99 منتشر کرد.

قیمت های ذیل بدون احتساب بیمه، مالیات و غیره است.

طرح جدید فروش فوری محصولات سایپا [به‌ر‌وزرسانی] - آبان 99

به اطلاع متقاضیان محترم و نمايندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سايپا می‌رساند در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد سازوکار شناسایی و عرضه به مصرف‌کنندگان واقعی، شرایط فروش فوق العاده محصولات گروه خودروسازی سايپا به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

شرایط قرعه‌کشی در این بخشنامه نیز فعال می باشد.

زمان فعال سازي اين بخشنامه ساعت 10 روز سه شنبه مورخ 99/08/20 (به مدت 3 روز) 

قیمت جدید تیبا، ساینا و کوییک تحویل مهر ماه 99 مشخص شد [به ر‌وز رسانی] - آبان 99

علیرغم گذشت بیش 5 روز از پایان مهرماه، سایپا دعوتنامه مشتریان ثبت نامی برای تحویل خودروها در مهرماه را با نرخ های مربوط به آبان ماه (نرخ های افزایش یافته براساس تورم فصلی) به ایشان اعلام کرده است.

براین اساس حالا ارزان قیمت ترین محصول تولید انبوه سواری سایپا (تیبا صندوق دار) در کارخانه 87 میلیون و 800 هزار تومان قیمت می خورد که بیش از 16 میلیون افزایش را نسبت به قیمت همین خودرو در شهریور ماه نشان می دهد.

خودروقیمت شهریور 99قیمت مهر 99
کوییک R

ibqtm7whj9fomsf1fhbh.jpg

101،660،000140،000،000

ظاهرا کوییک رنگی نیز تبدیل به گران قیمت ترین محصول سایپا با پلت فرم سری x200 شده است که حالا با قیمتی بیش از 130 میلیون تومان ارائه می شود، این در حالیست که نسخه سفید رنگ همین خودرو در حدود 260 هزار تومان ارزان قیمت تر است و قیمتی کمتر از 130 میلیون تومان دارد. جالب آنکه براساس نرخ گذاری های جدید سایپا، ساینا صندوق دار از تیبا هاچ بک ارزان قیمت تر است و حالا با بهایی نزدیک به 93 میلیون تومان تحویل مشتریان می شود، اما تیبا هاچ بک با قیمت 95.5 میلیون تومان، تبدیل به یک محصول دور از دسترش شده است.

اما گل سرسبد محصولات سایپا در خانواده سری ایکس 200، بی شک سایپا کوییک R است که با 39.4 میلیون تومان افزایش از خودرویی یکصد میلیونی به محصولی 140 میلیون تومانی تبدیل شده است، این در حالیست که نرخ گذاری اولیه برای این محصول در محدوده قیمتی 69 میلیون تومان انجام شده بود.

گفتنی است که قیمت همین خودروها در بازار آزاد اختلافی نزدیک به دو برابری نسبت به نرخ های کارخانه دارد.

مدلقیمت شهریور (تومان)قیمت مهر (تومان)
تیبا هاچ بک77،800،00095،426،000
ساینا EX76،200،00092،928،000
کوییک معمولی (سفید)94،400،000129،755،000
کوییک معمولی (تنوع رنگ)94،600،000130،015،000
تیبا صندوقدار71،200،00087،800،000

شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا [به ر‌وز رسانی] - آبان 99

به اطلاع کلیه متقاضیان محصولات سایپا میرساند، در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد ساز و کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی ، شرایط پیش فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام میگردد:

زمان فعال‌سازی این بخشنامه : ساعت 14 روز سه شنبه مورخ 99/08/06 ( به مدت 3 روز)

با توجه به ارقام فوق می توان حدس زد که قیمت نهایی برای خودروهای مذکور در این شرایط پیش فروش در حدود دو برابر رقم پرداختی اولیه مصوب شده است.

اعلام نتایج قرعه كشی فروش فوق العاده سایپا [به ر‌وز رسانی] - مهر 99

گروه خودرو سازی سایپا اسامی برندگان اصلی طرح فروش فوق العاده خود را اعلام كرد. جهت اطلاع از نتایج قرعه كشی به لینك زیر مراجعه كنید.

‏https://saipa.iranecar.com/list

فروش‌ فوق‌العاده خودروسازان با قیمت‌های قبلی به اتمام رسید/ به‌ روزرسانی قیمت‌ها در فروش بعدی [به روز رسانی] - مهر 99

سهیل معمارباشی، مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد: «بر اساس مصوبه شورای رقابت تمام فروش فوق‌العاده‌ها از مهرماه باید با قیمت‌های جدید انجام می‌شد اما به دلیل تاخیر بانک‌مرکزی در اعلام ضرایب تورم بخشی، این کار در فروش فوق‌العاده امروز و دیروز خودروسازان انجام نشده است.»

بر این اساس فروش فوق‌العاده اخیر خودروسازان، آخرین فروشی بود که با قیمت‌های قبلی انجام شده و طبق مصوبه شورای رقابت در طرح بعدی قیمت‌ها به‌روز‌رسانی خواهد شد.

در حال حاضر بانک‌ مرکزی تورم بخشی را به شورا اعلام کرده و خودروسازان منتظر تعیین قیمت‌های جدید از سوی این نهاد هستند.

اعلام طرح فروش فوق‌العاده محصولات سایپا ویژه مهرماه 99 [به روز رسانی]

به اطلاع کلیه متقاضیان محصولات سایپا میرساند، در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد ساز و کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی، شرایط فروش فوق ‌العاده محصولات گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام میگردد:

زمان فعال‌سازی این بخشنامه : ساعت 14 روز چهارشنبه مورخ 99/07/23 ( به مدت 3 روز)

فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامك اعلام خواهد شد.

توضیحات:

 • 1 .به هر كد ملی فقط یك دستگاه خودرو تعلق می‌گیرد.
 • 2 .متقاضی ملزم به ارائه اصل و تصویر گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) است.
 • 3 .حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) در شركت‌های ایران خودرو و سایپا 48 ماه است.
 • 4 .امكان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی به صورت وكالتى مطابق با مصوبات كميته خودرو وجود ندارد.
 • 5 .متقاضی باید در هنگام ثبت نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی نماید و لازم است از كارت‌های بانكی به نام خود برای واریز وجه استفاده نماید. همچنین شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام خود متقاضی باشد.
 • 6 .ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.
 • 7 .كد نمایندگی كه در مرحله دوم و در زمان واریز وجه توسط متقاضی انتخاب می‌گردد، می‌بایست با آدرس و كد پستی متقاضی در یك استان باشد.
 • 8 .انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه كشی به اشخاص ثالث ممنوع است.
 • 9 .گارانتی خودرو پس از 3 ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می‌گردد و در مراجعه به نمایندگی كاركرد حداقل 1،000 كیلومتری خودرو نیز الزامی است.
 • 10 .سند و فاكتور فروش خودرو تا پایان مدت یك ساله رهن، نزد شركت سایپا باقى خواهد ماند و پس از تسویه حساب مشترى و فك رهن تحويل مشتریان گرامى خواهد گردید.

نكته1 :برای متقاضی دارای پلاك فعال انتظامی (نصب برروی خودرو) امكان ثبت نام میسر نخواهد بود.

نكته2 :كسانی كه فاقد گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) و یا دارای پلاك انتظامی فعال باشند و در این طرح ثبت نام نمایند، ضمن كان لم یكن تلقی شدن ثبت نام تا 3 سال امكان ثبت‌نام در كلیه طرح‌های فروش آتی محصولات شركت سایپا را نخواهند داشت .نكته3 :در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشاركت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - مهر 99 [به روز رسانی]

به اطلاع متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سايپا ميرساند در راستای ایجاد امكان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد سازو كار شناسایی و عرضه به مصرف كنندگان واقعی، شرایط پیش فروش گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام میگردد:

متقاضیان محترم از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 99/07/09 (به مدت 3 روز) به صورت شبانه روزی میتوانند با ورود به سایت فروش اینترنتی محصولات گروه خودروسازی سایپا پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت كد كاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به ثبت نام و انتخاب نوع خودرو اقدام نمایند. شرایط قبلی برای شرکت در قرعه‌کشی همچنان فعال است.

کسانی که در قرعه کشی خرید خودرو برنده نشوند، 5 روزه به پولشان می‌رسند - مهر 99 [به روز رسانی]

سهیل معمارباشی، مدیر‌کل صنایع حمل‌ و نقل وزارت صمت گفت:

«طبق مصوبه جدید کمیته خودرو، متقاضیان حضور در قرعه کشی خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا باید در زمان ثبت نام ۱۰ درصد از مبلغ خودرو را به یک حساب واسط واریز کنند. متقاضیان خرید خودرو از شرکت‌های خودروساز باید در زمان ثبت نام، ۱۰ درصد مبلغ خودرو را به حسابی واسط که در اطلاعیه فروش خودروسازان معرفی خواهد شد، واریز کنند.»

مهلت ثبت نام در طرح‌های فروش خودروسازان ۳ روز تعیین شده است. قرعه کشی در روز چهارم انجام خواهد شد و همان روز یا فردای آن روز اسامی برندگان به بانک‌ها اعلام می‌شود. به این ترتیب مشخص می‌شود که وجوه واریزی چه افرادی باید بلوکه بماند. کل این فرآیند طی ۴ تا ۵ روز صورت می‌گیرد و به این ترتیب وجه پرداختی افرادی که در قرعه کشی برنده نشده باشند، طی ۴ یا ۵ روز آزاد خواهد شد.

شرایط پلاک فعال برای خانوار در ثبت‌نام فروش فوق‌العاده برداشته شد - شهریور 99  [به روز رسانی]

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت:

تا پایان سال هر 2 هفته یک بار، طرح واگذاری حدود 152 هزار خودرو را برگزار می‌کنیم و ۱۰ درصد قیمت رسمی خودرو در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد.

در حال حاضر فقط موضوع پلاک فعال شخص متقاضی مطرح است و شخص متقاضی ثبت نام نباید پلاک فعال داشته باشد.

طرح جدید پیش فروش محصولات شرکت سایپا - شهریور 99 [به روز رسانی]

به اطلاع متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا می‌رساند در راستای ایجاد امکان فرصت برابر ثبت نام برای همه متقاضیان خرید خودرو، ایجاد ساز و کار شناسایی و عرضه به مصرف کنندگان واقعی، شرایط پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

توضیحات:

 • زمان آغاز بخشنامه ذکرشده ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 99/06/15 به مدت 3 روز
 • متقاضیان نهایی از طریق قرعه‌کشی انتخاب خواهند شد
 • تمام موارد بخشنامه های قبلی در این بخشنامه این اعمال شده است..

ویجیاتو

نظرات ۱۰۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟