همه چیز درباره آیفون 13
افزایش بیش از 8 میلیونی قیمت رسمی پژو 405 SLX ابلاغ شد

افزایش بیش از 8 میلیونی قیمت رسمی پژو 405 SLX ابلاغ شد

حدود یک سال قبل بود که ایران خودرو پس از تلاش فراوان موفق شد تا نظر مثبت شورای رقابت را برای افزایش قیمت محصولاتش جلب کند و پژو ۴۰۵ SLX را مطابق جدول زیر با قیمتی در حدود ۴۵ میلیون تومان راهی بازار کند، چند ماه بعد و در زمستان ۹۷، به یمن تغییر معیار ارزی و اختصاص ارز نیمایی به خودروسازان، این قیمت به حدود ۶۷ میلیون تومان افزایش یافت و روز گذشته نیز شاهد شکسته شدن مرز ۷۶ میلیون تومان برای قیمت پژو ۴۰۵ SLX تولیدی ایران خودرو بودیم که به شرح جدول انتهایی این مطلب اعلام شده است.

قیمت ایران خودرو
قیمت های نیمه نخست سال ۹۷

شرکت ایران خودرو به عنوان بزرگ ترین خودروساز کشور، ساخت پژو ۴۰۵ را از سال ۱۳۶۹ با انتقاد قراردادی با کمپانی اصلی در فرانسه، آغاز کرد و روند بهینه سازی این مدل برای بازار ایران تا سال ۱۳۷۴ به طول انجامید.

پژو ۴۰۵ با پسوند GLX از سال ۱۳۷۵ وارد بازار شد و طبق چشم ‌انداز خودروسازی کشور (پسابرجام) تولید این خودرو می بایست در سال ۱۳۹۵ متوقف شود. اما این هدف گذاری تبدیل به واقعیت نشد و هم‌اکنون تولید پژو ۴۰۵ با تیراژی بالا و کیفیت به شدت پایین ‌تر از نمونه های اولیه در ایران خودرو ادامه دارد.

پژو ۴۰۵ GLX، دارای یک پیشرانه چهار سیلندر هشت سوپاپ با حجمی برابر با ۱.۸ لیتر بوده که قادر به تولید قدرت ۹۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۳ نیوتن متر است که این قدرت تولیدی توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌ های جلو منتقل می‌ شود.

در رابطه با عملکرد این خودرو نیز می‌ توان این‌ گونه گفت که با توجه به تقسیم وزن ۶۰ به ۴۰ پژو ۴۰۵ (۶۰ درصد در جلو و ۴۰ درصد در عقب) این مدل برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت، نیازمند به زمانی برابر با ۱۱.۸ الی ۱۲.۳ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن در حدود ۲۰۵ کیلومتر در ساعت است.

قیمت پژو 405

همچنین، مصرف سوخت پژو ۴۰۵ GLX در هر صد کیلومتر مسیر شهری و پر ترافیک برابر با ۱۲.۷ لیتر بنزین و در مسیرهای خارج شهری و اتوبان، مصرف این خودرو برابر با ۷.۴ الی ۷.۸ لیتر بنزین بوده که در نمودار سیکل ترکیبی، پژو ۴۰۵ GLX دارای مصرفی برابر با ۹.۱ لیتر بنزین است. (گنجایش باک این خودرو برابر با ۷۰ لیتر و استاندارد آلایندگی آن یورو۲ است.)

جدیدترین قیمت پژو ۴۰۵ SLX اعلام شد - مرداد ۹۸ [به روز رسانی]

گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه افزایش قیمت محصولات خود این بار قیمت پژو ۴۰۵ SLX با کیسه هوای راننده و سرنشین و رینگ فولادی را افزایش یاد.

این خودرو نسبت به تیرماه امسال با یک افزایش قیمت ۸ میلیون و ۱۳۲ هزار تومانی مواجه شده و از تاریخ ۵ مردادماه با قیمت حدودی ۷۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

قیمت جدید پژو ۴۰۵ SLX - مرداد ۹۸:

قیمت پژو 405

تصویر قرارداد مشتریان پژو ۴۰۵ اس ال ایکس با موعد تحویل اردیبهشت ماه ۹۸:

قیمت پژو 405

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato