Google+

وبلاگ دیجیاتو

ممنون چِستِر؛ تو خوش صداترین پیام آور بودی

محسن وفانژاد

چشم هام به مانیتور خیره شد. بدنم بی حس ترین حالت ممکن رو تجربه کرد و یه قطره اشک ناخودآگاه سرازیر شد. چستر، خودکشی کرد!

من طرفدار پر و پا قرص لینکین پارک نبودم هیچ وقت. بسیاری از کارهاشون رو گوش دادم اما هیچ وقت نتونستم عزیزتر از The Messenger و Iridiscent از بین تمامی آهنگاشون انتخاب کنم.

من طرفدار درجه یکشون نبودم اما این دو آهنگ پیام آور عشق و امید توی زندگی من بودن. دو بحران بزرگ روحی زندگیم رو با این دو آهنگ پشت سر گذاشتم و بدون اغراق می تونم بگم هیچ آهنگی رو بیشتر از این دو، در طول زندگیم گوش ندادم و بهم آرامش ندادند.

وقتی که موفق شدم کنج تاریک ذهن خودم رو ترک کنم و دنیا رو طور دیگه ای نگاه کنم، چستر صبح تا شب توی گوشم فریاد می زد:

صدای خش دار چستر در دورانی که از اشتباهات بزرگ زندگیم مستاصل بودم بیش از هر چیزی به من شهامت، قدرت، غرور و استقامت داد. مخروبه ای بیشتر نبودم اما صدا و پیام چستر و لینکین پارک برای سختی های بعدی آماده ام می کرد.

The Messenger تنها آهنگی بود که سال های سال گوش کردم، ماه ها پشت سر هم، ساعت های طولانی در هر روز اما هیچ وقت، هیچ وقت از شنیدنش خسته نشدم و هر بار مشتاق تر از دفعه پیش همخونی می کردم. این رو می نویسم، The Messenger گوش می کنم و اشک می ریزم. احساسی که شاید هیچگاه درک نکنید.

اگر بهشتی هست، جای تو اونجاست. تو خوش صداترین پیام آور بودی.

یک پاسخ به “ممنون چِستِر؛ تو خوش صداترین پیام آور بودی”

 1. M o h s e n گفت:

  کاملا درسته.
  من هم از دوران دبیرستان(84-83) با سی دی ای که اشتباهی یکی از دوستام تو کلاس بجای سی دیِ یاس! که قرار بود واسم رایت کنه، بهم داد.
  من هم مثل شما نمیتونم خودم رو هوادارِ تیفوسیِ لینکین پارک و چستر بدونم ولی به جرات میتونم بگم که سالهاست که هر هفته موزیکاشون توی پلی لیستم هست و پخش میشده واسم؛ به نظر من بزرگ ترین نقطه قوت لینکین پارک، نوعی سادگی کاراشون در عین در بر داشتن مسائل عمیق و بعضا فلسفی توی کاراشونه به عنوان یه گروه آلترناتیوراک یا به تعبیری نیومتال(تو بعضی آثار)؛ برای مقایسه مثلا من کلدپلی رو هم گوش میدم ولی جنسِ ارتباطی که با کاراشون میگیرم به صمیمیت و کودکانه گیِ چستر و لینکین پارک نیست هرچند که این آلبومِ “One more light” بیشتر به پاپ نزدیک بود تا راک و انتقاداتی رو هم از هواداران دریافت کرد ولی در مجموع یکی از تاثیرگذار ترین خواننده های دنیا رو از دست دادیم متاسفانه.
  (فقط)چند تا از آهنگ هایی که من رو واقعا شیفته خودشون کرد:
  In the end,New devide,Crawling,Numb,Heavy,Breaking the habit,Leave out all the rest,Final masquerade,Guilty all the same,Powerless
  ضمنا صفحه chester.linkinpark.com توی سایتِ گروه، که دربردارنده پست های مربوط به چستر از طرف کابران شبکه های اجتماعیِ مختلف هست، شاید براتون جالب باشه؛ چستر و گروهش تو ایران هوادار کم هم ندارن تا جایی که جو هان، یکی از اعضای اصلیِ گروه در موردِ یک هوادارِ ایرانی پست گذاشته بود:instagram.com/p/BWYsFpVhdUg

دیدگاهتان را بنویسید