جزئیات کامل طرح محدودیت سفر نوروزی؛ 12 شهر به جدول اولیه افزوده شدند

جزئیات کامل طرح محدودیت سفر نوروزی؛ 12 شهر به جدول اولیه افزوده شدند

طرح ممنوعیت تردد شبانه، مدت‌هاست که اجرا می‌شود. اکنون برای بسیاری از مردم این سوال پیش آمده که آیا در تعطیلات نوروز هم این طرح ادامه پیدا می‌کند یا نه؟ به خصوص که حالا بحث ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی هم مطرح شده است. پلیس راه در این باره به خبرنگاران پاسخ داده است.

احمد شیرانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه، عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را مستلزم پرداخت جریمه دانست و از این بابت به مردم هشدار داد. به گفته پلیس، راننده‌ها برای جلوگیری از جریمه شدن باید از جاده‌های کمربندی استفاده کنند. به گفته شیرانی، بنا به اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورود یا خروج از شهرهای نارنجی و قرمز کماکان ممنوع است و به ترتیب جریمه نیم و یک میلیون تومانی دارد.

شیرانی همچنین یادآور شده که سفر به شهرهای آبی و نارنجی آزاد است. او در نهایت تاکید کرده که منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد، در تمام شهرهای کشور اعم از قرمز، نارنجی، زرد و آبی وجود دارد، اما در جاده ها (برون شهری) مجاز خواهد بود.

با این حال تفاوت سفرهای نوروزی با ممنوعیت تردد قبل از نوروز در این مساله است که در ایام قبل از نوروز، تردد غیر مجاز به توقیف خودروها همراه بود اما برای سفرهای نوروزی پلیس از توقیف خودروها صرفه نظر کرده است و تنها به جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیون تومان در شهرهای نارنجی و قرمز بسنده می کند.

همچنین گفتنی است که تردد در تمامی استان های ایران (حتی گیلان و خوزستان و...) نیز مجاز است و محدودیت ها صرفا به ۴۰ شهر اعلامی در جدول رنگ بندی کرونایی مربوط می شود.

در نهایت مسافرانی که قصد سفر به شهرهای قرمز و نارنجی را دارند باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و نتایج تست منفی کرونای خود را ارائه دهند. در این رابطه نیز تست کاغذی مورد تایید نیست و معیار انطباق اطلاعات موجود با بانک اطلاعاتی الکترونیکی آزمایشگاه های تشخیص کرونا خواهد بود.

شهرهای قرمز و نارنجی که مشمول جریمه های رانندگی می شوند
شهرهای قرمز و نارنجی که مشمول جریمه های رانندگی می شوند

اعلام شهرهای جدید ورودممنوع [به روز رسانی] - ۳۰ اسفند ۹۹

شهرهای جدید قرمز: گلپایگان در اصفهان، زرین‌دشت در فارس و خاتم در یزد
شهرهای جدید نارنجی: خوانسار و لنجان در اصفهان، بوشهر، دماوند و فیروزکوه در تهران، داراب و مرودشت در فارس، بانه و سقز در کردستان، بروجرد در لرستان و دلیجان در مرکزی و بوشهر.

ورود به این شهرها ممنوع است و مسافرانی هم که از قبل به این شهرها رفته‌‌اند، ۷۲ ساعت فرصت دارند، به مبدا خود برگشته در غیر این صورت جریمه خواهند شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato