ذخیره بی‌نهایت داده در فضای ابری نامحدود آروان

ذخیره بی‌نهایت داده در فضای ابری نامحدود آروان

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ذخیره کردن داده‌های دیجیتالی همواره یک دغدغه مهم است که فضای ابری نامحدود می‌تواند این مشکل را برطرف کند. با استفاده از این روش می‌توان بدون هیچ‌گونه محدودیتی داده‌ها و فایل‌ها را ذخیره کرد. در ذخیره سازی ابری نیاز هر کاربری برای یک این کار رفع خواهد شد.

با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در خصوص فضای ابری نامحدود در اختیار شما قرار دهیم. 

آبجکت استوریج چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فضای ذخیره سازی ابری از نوع آبجکت استوریج برخلاف دیگر روش‌های معماری ذخیره سازی، داده‌ها را به شکل Object یا شی‌ ذخیره می‌کنند. ساختار ذخیره سازی آبجکت استوریج به این شکل است که با ذخیره کردن یک فایل بر روی سرور و آدرس‌دهی به وسیله‌ی Object می‌توان به انواع داده‌ها به راحتی دسترسی پیدا کرد.

در واقع فضای ابری نامحدود آبجکت استوریج، شی‌‌ها را در قالب یک فلت ذخیره می‌کند که این بدان معناست در فضای ذخیره سازی پوشه‌ای دیده نمی‌شود. هر کدام از آبجکت‌ها شامل داده اصلی، متا دیتا و آی‌دی یکتا هستند که با وارد کردن ID به راحتی به آبجکت موردنظر می‌توان دسترسی پیدا کرد. 

کاربرد آبجکت استوریج

به‌شکل کلی می‌توان گفت اگر داده‌های شما از حجم بالایی برخوردار هستند، آبجکت استوریج می‌تواند مناسب‌ترین گزینه باشد. آبجکت استوریج برای داده‌های زیر کاربردی است:

 • ذخیره سازی داده‌ها با حجم بالا
 • ذخیره سازی داده‌های آرشیوی
 • نرم‌افزارهای تحت وب
 • ذخیره فیلم و آهنگ و تصاویر

چند شرکت مهم ارایه‌دهنده Object Storage

با توجه به نیاز بازار و مزایایی چون دسترسی ساده، پایین آوردن هزینه‌ها، اضافه کردن بی‌نهایت داده‌ها و...  که فضای ابری نامحدود دارد، شرکت‌های زیادی نسبت به ارایه‌ی این محصول اقدام کرده‌اند. اما برخی از آن‌ها در این زمینه بسیار موفق‌تر هستند. از بین این شرکت‌ها که فضای ابری نامحدود ارایه می‌دهند می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • Google Cloud storage
 • Amazon s3
 • Rackspace cloud file
 • Azure blob storage

به جز این‌ها در ایران نیز تعدادی از شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی رایانش ابری و سرویس S3 نیز فضای ابری ایرانی در اختیار کاربران قرار می‌دهند که از میان آن‌ها می‌توان از ابر آروان نام برد.

فضای ابری نامحدود آروان چیست و چه کاربردی دارد؟

بالا بردن فضای ذخیره سازی ابری با استفاده از سخت‌افزارهای مربوطه هزینه‌بر است. به همین دلیل کسب‌وکارها استفاده از روش‌های دیگری را ترجیح می‌دهند. فضای ذخیره سازی ابری یک راهکار بسیار مناسب برای ذخیره‌ی اطلاعات و داده‌ها بدون تجهیزات جانبی و سخت‌افزار است.

به زبان ساده‌تر فضای ابری نامحدود آروان یک هارد دیسک در بستر اینترنت است که می‌توان در هر لحظه از مکان و در هر لحظه از زمان به آن دسترسی داشت. امنیت بالای فضای ابری آروان خیال استفاده‌کنندگان آن را از بابت اطلاعات‌شان آسوده کرده است. هم‌چنین سرعت بالای این فضای ابری ایرانی رضایت کاربران را به همراه دارد.

این فضای ابری نامحدود قیمتی مناسب دارد که به دلیل پلن‌های رایگان و تخفیف‌دار، آن را به یک انتخاب درست تبدیل کرده است و می‌تواند باعث صرفه اقتصادی شود.

اطلاعات در سرویس ابری آروان در چندین جا ذخیره می‌شود  که از این طریق داده‌ها را از هر نوع آسیبی حفظ می‌کند. نحوه‌ی دسترسی به داده‌های ذخیره شده در این فضا با وب یا API امکان‌پذیر است.  شما می‌توانید با استفاده از پلن رایگان سرویس S3 یا فضای ابری آروان همه این امکانات را امتحان کنید و تبدیل به مشتری ثابت این محصول شوید.

کاربردهای فضای ابری نامحدود آروان

همان‌طور گفته شد فضای ذخیره سازی ابری به این معناست که اطلاعات دیجیتالی خود را می‌توانید در این فضا و بدون استفاده از هر نوع سخت‌افزاری، در یک محیط امن ذخیره کنید. فضای ابری آروان کاربردهای متعددی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در فضای ذخیره سازی ابری آروان می‌توان با اطمینان و امنیت بالا تمام داده‌های مهم خود را ذخیره کنید.
 • هم‌چنین یک بستر مناسب برای پردازش و مدیریت کردن داده‌های شخصی یا کاری است.
 • برای ذخیره کردن دیتاهای بزرگ بسیار کاربردی است زیرا حجم بالا و مقیاس‌پذیری دارد.
 • به دلیل نامحدود بودن این فضای ابری، بهترین گزینه برای ذخیره‌ی داده‌های آرشیوی است.

امکانات فضای ابری نامحدود آروان چیست؟

ابر آروان در فضای ذخیره سازی ابری و نامحدود خود امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در ادامه برخی از این امکانات را معرفی کرده‌ایم.

 • دسترسی راحت: AIP فضای ابری آروان با پروتکل S3 هم‌خوانی دارد و همین امر سبب می‌شود که این فضای ابری دسترسی‌پذیری بالا و راحتی داشته باشد.
 • مقیاس پذیری بالا: این ویژگی سبب می‌شود تا بدون هیچ مشکل و محدودیتی داده‌ها در فضای ذخیره سازی ابری آروان را کم یا زیاد کرد.
 • AIP محصول: وجود این ویژگی در فضای ابری سبب می‌شود که کاربر با روش‌های دلخواه، داده‌ها و اطلاعات خود را مدیریت کند و به آن دسترسی داشته باشد.
 • Redundancy: این ویژگی فضای ابری آروان را متمایز کرده است زیرا داده‌ها را در سه نقطه جغرافیایی ذخیره می‌کند و دیگر ترس از دست دادن اطلاعات و داده‌ها را نخواهید داشت.

علاوه بر این امکانات به زودی قابلیت‌هایی مانند مانیتورینگ، پشتیبان‌گیری و رمزنگاری اطلاعات نیز به فضای ابری آروان اضافه خواهد شد.

 • مانیتوریننگ: با امکان مانیتورینگ تمام منابع مصرفی‌تان به‌شکل مستمر مانیتور شده و نتایج آن در قالب گزارش‌های تصویری نمایش داده می‌شود.
 • پشتیبان‌گیری: پشتیبان گیری مستمر و کامل اطلاعات شما به شکل خودکار امکانی است که در آینده می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
 • رمزنگاری اطلاعات: به منظور افزایش سطح امنیت اطلاعات فضای ابری نامحدود آروان، امکان رمزنگاری ازاطلاعات به شکل Server Side را در اختیارتان قرار خواهد داد.

فضای ذخیره سازی ابر آروان چه مزیت‌هایی دارد؟

 • سرعت بالا در دسترسی به داده‌ها
 • سادگی مراحل انجام کار
 • کاهش هزینه‌ها به دلیل عدم نیاز به خرید سخت‌افزارهایی با قیمت بالا
 • ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری نامحدود آروان
 • ارایه پشتیبانی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته
 • افزایش چشم‌گیر سرعت و کیفیت دسترسی به دلیل استفاده از دیتاسنتر ایرانی

قیمت و پلن‌های فضای ابری نامحدود آروان

مجموعه‌ی ابر آروان با توجه به نیاز هر فرد و یا سازمان پلن‌های مختلفی را برای فضای ابری نامحدود در نظر گرفته تا شما بتوانید با کم‌ترین هزینه از بیش‌ترین امکانات استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر برای استفاده‌ی شخصی خود می‌خواهید از این سرویس بهره‌مند شوید، تنها کافی‌ست از پلن پایه شروع کنید و به رایگان اطلاعات محدود خود را در فضای ابری قراردهید. اگر کسب‌وکاری نوپا و درحال رشد هستید هم می‌توانید با بهره‌مندی از تخفیف ۶۵ درصدی پلن رشد ابر آروان، از این محصول استفاده کنید. ابر آروان برای سازمان‌ها و مجموعه‌های بزرگ نیز تدابیری اندیشیده و با پلن‌های حرفه‌ای و سازمانی به کاهش هزینه‌های این کسب‌وکارها کمک کرده است. هم‌چنین اگر پیش از پایان ماه فضای ابری پلن شما به اتمام برسد، می‌توانید با هزینه‌ای مقرون به صرفه مصرف مازاد خود را به آسانی از پنل کاربری‌تان مدیریت کنید.

برای اطلاع از این پلن‌ها و شروع استفاده از فضای ابری نامحدود آروان به سایت ابر آروان مراجعه کنید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato