ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

معرفی داهی، نرم افزار معاملات الگوریتمی شرکت مبنا

مبنا قدیمی‌‌ترین شرکت پردازش اطلاعات مالی ایران است و تاکنون محصولات بسیاری را در این حوزه به بازار سرمایه کشور معرفی کرده است. یکی از پرطرفدارترین محصولات این شرکت، نرم‌افزار معاملات الگوریتمی داهی است. مبنا ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مبنا قدیمی‌‌ترین شرکت پردازش اطلاعات مالی ایران است و تاکنون محصولات بسیاری را در این حوزه به بازار سرمایه کشور معرفی کرده است. یکی از پرطرفدارترین محصولات این شرکت، نرم‌افزار معاملات الگوریتمی داهی است. مبنا این محصول را که دارای هشت الگوریتم معاملاتی پیش‌فرض است، با هدف اجرای معاملات پرحجم، کمک به فعالیت‌های سبدگردانی و فرآیند‌های بازارگردانی توسعه داده است. در ادامه به سراغ این نرم افزار می‌رویم و به معرفی داهی، نرم افزار معاملات الگوریتمی شرکت مبنا می‌پردازیم.

معرفی داهی

داهی، نرم افزار معاملات الگوریتمی است. این نرم افزار هشت الگوریتم معاملاتی پیش‌فرض دارد که با استفاده از آنها می‌توان به  انجام معاملات با حجم بالا در بازار سرمایه پرداخت. همچنین داهی این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا متناسب با نیاز خود، الگوریتم‌های موردنظرشان را سفارش دهند و تیم داهی آماده است در صورت درخواست مشتریان، الگوریتم‌های جدیدی را منطبق با نیازهای آنها به محصول اضافه کند.

ضمن اینکه گروه تحقیق‌وتوسعه نرم‌افزار داهی به صورت مستمر بر توسعه الگوریتم‌های جدید و بهبود الگوریتم‌های فعلی این نرم‌افزار تمرکز دارد.

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که در معرفی داهی، نرم افزار معاملات الگوریتمی مبنا، باید به آن توجه کرد، این موضوع است که داهی با استفاده از اطلاعات گذشته و لحظه‌ای نماد و پردازش و محاسبات ریاضی، برای ارسال سفارش خرید و فروش تصمیم می‌گیرد. این نرم‌افزار، بدون تاثیرگذاری بر قیمت نماد، به آسان شدن فرآیند کشف قیمت نیز کمک می‌کند. سبدگردان‌ها، بازارگردان‌ها و معامله‌گران گروهی مهمترین مشتریان داهی به شمار می‌روند و به ابزارهای انجام معاملات الگوریتمی نیاز دارند.

از جمله مشتریان حال حاضر این نرم‌افزار می‌توان به شرکت سبدگردان ترنج، سبدگردان پرتو آفتاب کیان، شرکت سبدگردان برلیان، کارگزاری حافظ، کارگزاری سینا، کارگزاری کیان،  کارگزاری خوارزمی، کارگزاری به‌گزین، کارگزاری آرمون بورس، کارگزاری بانک صنعت و معدن، بازارگردانی تدبیرگران فردا، بازارگردانی سپهر بازار سرمایه و بازارگردانی سینا بهگزین اشاره کرد.

چرا داهی را انتخاب کنیم؟

نرم‌افزار داهی امکانات و ویژگی‌‌های متنوعی دارد که در ادامه به معرفی بعضی از مهمترین آنها می‌پردازیم:

کاهش خطاهای انسانی با استفاده از ابزارهای محاسباتی پیشرفته

نرم‌افزار داهی، خطاهای انسانی را با استفاده از ابزارهای متنوع تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد. این موضوع برای استفاده‌‌کنندگان از این نرم‌افزار که هر روز با مدیریت معاملات پیچیده‌ای روبه‌رو هستند که حجم بالایی هم دارند، اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. داهی برای این کار از  ابزارهای پیشرفته محاسباتی استفاده می‌کند.

امنیت بالای اطلاعات در داهی

پنل نرم افزار داهی، هم در زمان راه‌اندازی و هم در بازه‌های زمانی مختلف، توسط تیم مرکز کنترل و نظارت اعتبارات (مکنا) ارزیابی می‌شود، همین موضوع موجب شده است این نرم افزار امنیت بسیار بالایی داشته باشد.

تعریف سطوح دسترسی متفاوت برای کاربران مختلف

داهی امکان دادن سطوح دسترسی متفاوت به افراد مختلف در یک سازمان را نیز برای کاربران خود فراهم می‌کند. با این ویژگی هر شخص در سازمان با توجه به نیاز خود از امکانات مختلف داهی استفاده خواهد کرد.

تنظیم انواع استراتژی‌های معاملاتی برای بیش‌از ۱۰۰۰ مشتری به‌صورت هم‌زمان

نرم افزار داهی این امکان را به کاربران خود می‌دهد که برای بیش‌از ۱۰۰۰ مشتری به صورت هم‌زمان استراتژی تعیین کنند. این ویژگی داهی، برای شرکت‌های سبدگردان که معمولا با مدیریت تعداد زیادی پرتفوی‌ مشتریان، روبه‎رو هستند، بسیار مفید و دارای اهمیت است و نیاز آنها را به تعداد زیادی نیروی انسانی کم می‌کند.

انجام معاملات با کنترل اثر قیمتی و با بهترین قیمت

طراحی داهی به‌گونه‌ای است که اغلب اوقات در مظنه مناسب سهم را خریداری کرده و به فروش می‌رساند. همچنین در نوشتن الگوریتم‌های این نرم‌افزار این موضوع مورد توجه قرار گرفته است که معاملات آن به بازار جهت ندهد و بدون تاثیرگذاری بر قیمت نماد، به آسان شدن فرآیند کشف قیمت کمک می‌کند.

مجهز بودن داهی به سیستم محاسبه‌گر پیشرفته حجم

تنظیم و ارسال معاملات الگوریتمی به محاسبات دقیق و پیچیده‌ای نیاز دارد. داهی به یک سیستم محاسبه‌گر حجم پیشرفته مجهز است و به کمک روش‌های مرسوم و پرمتقاضی به انجام معاملات کمک می‌کند.

امکان پشتیبانی اختصاصی برای هر مشتری

یکی از مهمترین ویژگی‌های داهی پشتیبانی مستمر هر مشتری به صورت اختصاصی است. بعد از طی کردن فرآیند عقد قرارداد، یک کارشناس از شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا به کاربران داهی معرفی می‌شود که پاسخگوی سؤالات و مشکلات آنها در ارتباط با نرم‌افزار باشد.

دیگر مزایای استفاده از داهی

 • تنظیم و کنترل الگوریتم‌ها توسط کاربر
 • رعایت عدالت بین مشتریان در ارسال گروهی الگوریتم
 • ارسال و لغو شرطی الگوریتم‌ها
 • امکان پیگیری لحظه‌ای وضعیت الگوریتم‌ها و سفارشات
 • ارائه گزارش‌های مدون و حرفه‌ای از عملکرد الگوریتم‌ها
 • امکان توسعه الگوریتم‌های سفارشی متناسب با نیاز مشتریان
 • داشتن مجوز بازارگردانی الگوریتمی
 • امکان ارائه گزارش‌های نظارتی
 • محرمانگی اطلاعات مدیران سرمایه‌گذاری

چند نکته مهم درباره داهی

 • حذف و ویرایش الگوریتم‌های فعال‌شده در داهی، هم به‌صورت تکی و هم به‌صورت گروهی امکان‌پذیر است.
 • در داهی، امکان ایجاد محدودیت قدرت خرید هم وجود دارد؛ در‌صورت استفاده از نرم افزار مدیریت صندوق «یکان»، قدرت خرید به‌ازای هر نماد به‌صورت اتوماتیک دریافت می‌شود. اما در غیر این صورت، می‌توان به‌ازای هر نماد، قدرت خرید را وارد و در صورت نیاز ویرایش کرد.
 • در داهی امکان رصد سفارش‌های ارسال‌شده توسط الگوریتم‌ها و اطلاع از آخرین وضعیت آنها نیز وجود دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب به معرفی داهی، نرم افزار معاملات الگوریتمی شرکت مبنا پرداختیم و گفتیم این نرم‌افزار هشت الگوریتم معاملاتی پیش‌فرض دارد که با استفاده از آنها می‌توان به  انجام معاملات با حجم بالا در بازار سرمایه پرداخت. داهی یکی از محصولات شرکت مبنا است، از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به ره‌آورد، یکان، سبدیار، ره‌آورد نوین، ایمکس، سیگما، وسام و ره‌آورد آکادمی اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی