ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

با هوش مصنوعی، قیمت آهن را پیش بینی کنید

خیلی از افراد هنوز هم با شنیدن واژه هوش مصنوعی به ربات ها فکر می کنند و تصور می کنند که منظور از هوش مصنوعی همان ربات های بی احساسی هستند که برای انجام راحت ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیلی از افراد هنوز هم با شنیدن واژه هوش مصنوعی به ربات ها فکر می کنند و تصور می کنند که منظور از هوش مصنوعی همان ربات های بی احساسی هستند که برای انجام راحت تر کارها طراحی شده‌اند و قرار است در آینده جای انسان ها را بگیرند. مسئول این نوع تفکر به احتمال زیاد فیلم های علمی و تخیلی است اما واقعیت با آنچه که تصور می شود تفاوت دارد ، هوش مصنوعی در واقع تکنولوژی است که به نحوی قابلیت تفکر دارد. البته این قابلیت تفکر با چیزی که ما به عنوان تفکر انسانی می‌شناسیم تا حد زیادی تفاوت دارد، اما در حقیقت سعی دارد تا از آن تقلید کند.

تعریف ساده ای از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد. هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است و منظور از هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به گونه ای برنامه نویسی شده که همانند انسان فکر کند و توانایی تقلید از رفتار انسان را داشته باشد. این تعریف می تواند به تمامی ماشین هایی اطلاق شود که بگونه‌ای همانند ذهن انسان عمل می‌کنند و می‌توانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری داشته باشند.

تاثیر هوش مصنوعی بر پیش بینی قیمت میلگرد

استفاده از هوش مصنوعی در آنالیز و پیش بینی قیمت محصولات امری پرکاربرد می باشد که به این صورت پیوندی میان صنعت دیجیتال و بازار های سنتی ایجاد می شود  ، شاید کمتر کسی پیش بینی میکرد که روزی هوش مصنوعی روی بازار آهن و قیمت میلگرد تاثیر گذار باشد . هم اکنون اپیکیشین رسمی فولادین نیز دسترس شما خواهد بود که به صورت تخصصی در حیطه هوش مصنوعی و قیمت مقاطع فولادی می پردازد .

تاریخچه هوش مصنوعی

تاریخچه هوش مصنوعی در سال 1770 آغاز شد. در سال 1770، ماشینی برای انجام بازی شطرنج توسط ولفگانگ فان کمپلن که اهل اتریش بود، معرفی شد. در تاریخ از این مخترع با عنوان مخترع شطرنج‌باز ترک یاد می‌شود. ترک مکانیکی یا ترک، نام‌های دیگری بود که به ماشین او تعلق گرفت. دستگاه شطرنج‌باز ترک دارای ابعادی همانند یک انسان داشت. جنس آن از فلز بود و اهرم‌هایی که درون آن وجود داشت، باعث حرکت دست ماشین شطرنج می‌شد .

البته کلیدی هم برای شروع حرکت دست ماشین ترک وجود داشت. نخستین بار، یکی از مشاوران ملکه ماریا ترسا که حاضر به رقابت با این ماشین شد، بازی را باخت و ماشین ترک پس از گذشت 30 دقیقه برنده شد. بنجامین فرانکلین و فردریک کبیر از جمله افرادی مشهوری بودند که در رقابت با ماشین ترک باختند. بعدها پس از مرگ ولفگانگ فان کمپلن، ماشین او توسط یک دانشجو در سال 1804 خریداری شد و رقابت‌های داغ شطرنج ادامه پیدا کرد /

علت استفاده از هوش مصنوعی در صنعت فولاد

قیمت گذاری محصولات فولادی و آهن آلات و همچنین پیش بینی قیمت مقاطع فولادی برای بسیاری از فعالان این حیطه ، آن هم در بازار پر نوسان آهن ، امری مهم و کلیدی است ، به همین منظور مجموعه فولادین تصمیم به ارایه اپیکیشن خود نیز گرفته است که به صورت تخصصی به تاثیر هوش مصنوعی روی بررسی بازار می پردازد . ‌

اهمیت پیوند صنعت دیجیتال و هوش مصنوعی و کسب و کار های سنتی

امروزه گوشی هوشمند عضو جدایی ناپذیر زندگی انسان ها می باشد ، شاید کمتر در دو دهه پیش پیش میکرد که روزی تمام مردم برای رفع نیاز های خود به گوشی های هوشمند و موتورهای جستوجوگر وابسطه باشند . صنعت دیجیتال حتی روی سنتی ترین کسب و کار های آفلاین نیز تاثیر گذار بوده است به نوعی که حتی کسب و کار هایی که چندان ارتباطی با فضای آنلاین نداشتند وارد این حیطه ی مهم شده اند ، چرا که کسب و کار های سنتی برای حفظ بقای خود مجبور به ورد به این حیطه هستند  . برای پیش بینی محصولات فولادی اعم از قیمت فنس و قیمت رابیتس می توانید از اپیکیشین و وبسایت فولادین استفاده نمایید .

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی