ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی های موبایل
نرم افزار و اپلیکیشن

یک گزارش تحقیقاتی: 83 درصد بازی‌های موبایل ظرف 3 سال از رده خارج می‌شوند

تحقیق جدید نشان‌ می‌دهد که وضعیت صنعت بازی‌های موبایل نابسامان است. تنها 5 درصد از این بازی‌ها بیشتر 7 سال عمر می‌کنند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۳ آذر ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

براساس تحقیقات شرکت «SuperScale»، حدود 83 درصد از بازی‌های موبایل در عرض سه سال از رده خارج می‌شوند. همچنین این شرکت با مطالعه روی 500 توسعه‌دهنده بازی، نشان می‌دهد که تولید 43 درصد از بازی‌ها در مرحله توسعه متوقف می‌شود. 76 درصد از بازی‌های موبایل نیز در سال اول به اوج درآمد خود می‌رسند. براساس این تحقیقات، عوامل اقتصادی و انسانی مختلفی باعث این وضعیت شده است.

براساس تحقیقات شرکت SuperScale، با 200 توسعه‌دهنده بازی‌های موبایل در سراسر بریتانیا و ایالات‌متحده مصاحبه شده است. براساس گزارش این شرکت، چشم‌انداز تلخی در صنعت بازی‌های موبایل شکل گرفته که به‌رغم نرخ بالای شکست بازی‌ها، 78 درصد از توسعه‌دهندگان همچنان به ساخت عناوین جدید تمایل دارند. با توجه به صنعت 96.2 میلیارد دلاری بازی‌های موبایل، وجود چنین تمایلی در میان توسعه‌دهنده‌ها چندان بی‌راه نیست.

آمار نگران‌کننده صنعت بازی‌های موبایل

براساس داده‌های شرکت SuperScale، تقریباً 43 درصد از بازی‌های درحال‌توسعه قبل از عرضه منتفی می‌شوند؛ 76 درصد بازی‌های عرضه‌شده در سال اول به اوج درآمد خود می‌رسند؛ 83 درصد از بازی‌های موبایل ظرف سه سال از رده خارج می‌شوند و تنها 5 درصد بیش از هفت سال پشتیبانی دریافت می‌کنند.

62 درصد از توسعه‌دهندگان گفته‌اند که در سودآورترین عناوین خود از LiveOps استفاده می‌کنند. لایواوپس به فرایند زنده‌ نگه‌داشتن یک بازی گفته می‌شود؛ برای مثال، سازنده با اضافه‌کردن اسکین‌ و جایزه‌ها و برگزاری ایونت‌های مختلف به پویایی و زنده‌بودن بازی‌اش کمک می‌کند. براساس گزارش‌ها، 37 درصد از استودیوها عناوین پرسود خود را به‌صورت هفتگی به‌روز می‌کنند.

یکی از عوامل مؤثر در این روند، رکود اقتصادی جهانی است که منجر به اخراج بیش از 7000 توسعه‌دهنده در سال 2023 شد. همچنین عوامل انسانی نیز بر این وضعیت بی‌تأثیر نبوده است؛ کاهش انگیزه و ریسک‌پذیری و تمرکز بر جنبه تجاری محصول باعث عدم تحقق خلاقیت در میان 30 درصد از توسعه‌دهندگان جوان با کمتر از یک سال تجربه شده است.

براساس گزارش‌ها، فقط شرکت‌های کوچک بازی‌سازی نیستند که نرخ شکست بالایی در بازی‌های موبایل دارند. استودیوهای بزرگ نیز برای عرضه بازی‌های جدید مشکل دارند و این وضعیت زنگ خطر را در این صنعت به صدا درآورده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی