گوگل سرویس پخش بازی Twitch را به قیمت یک میلیارد دلار می خرد

گوگل سرویس پخش بازی Twitch را به قیمت یک میلیارد دلار می خرد

طبق شنیده ها یوتوب و گوگل قصد دارند سرویس Twitch را به قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری کنند. در صورت نهایی شدن این معامله، گوگل با موفقیت توانسته رقبایی همچون مایکروسافت را از میز مذاکره خرید کنار زند. گفته می شود که Twitch و گوگل بر روی مبلغ و کلیات کار توافق کرده اند و اکنون در حال مکتوب کردن جزییاتی مانند باقی ماندن نام تویچ پس از خرید و میزان استقلال آن هستند.

تویچ یک سرویس پخش آنلاین بازی است که به کاربران اجازه می دهد به صورت زنده بازی خود را به اشتراک گذارند. کاربران می توانند بازی های مختلف را برای تماشا برگزینند و با یکدیگر در رابطه با آن به تعامل نظر بپردازند. تویچ اولین با در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد و هم اکنون توانسته به ۴۵ میلیون بازدید در ماه دست پیدا کند.

Twitch در حال حاضر ۴۵ میلیون بازدید در ماه دارد و ترافیک ساعات اوجش بیش از فیسبوک است

مسئولان تویچ معتقدند که گوگل می تواند به آن ها کمک کند تا به آنچه که رؤیایش را داشتند، دست پیدا کنند. این رؤیا چیزی نیست به جز تبدیل شدن به پلتفرم مطلق تماشا و پخش زنده بازی های ویدویی. تویچ توانست در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۲۰ میلیون دلار توسط سرمایه گذاران مختلف جذب کند و به سود دهی برسد، اما شتاب پیشرفت شرکت به نحوی است که دیگر سرمایه گذاری های کوچک برای توسعه تکنولوژی آن کافی نیستند و نیاز است تا غول بزرگی همچون گوگل از ایده های تویچ حمایت کند.

twitch-tv

مهمم تر از آورده مالی خریدار، تویچ از سرمایه گذارش انتظار دارد که در پاسخگویی به حجم بسیار بالای مخاطب آنلاین به این سرویس کمک کند. جالب است بدانید که تویچ در اوج ساعت بازدید خود، توانست به ترافیکی حتی بیشتر از فیسبوک و آمازون دست پیدا کند. مسئول مارکتینگ تویچ، مت دی‌پیترو، می گوید: «صادقانه اگر بخواهم بگویم، ما نمی توانم با شیب رشد مخاطب همراه شویم» و اضافه می کند: «که البته این یک مشکل شیرین است.»

دی‌پیترو توضیح می دهد که مایکروسافت و شرکت های دیگر پیشنهادیی بسیار جدی برای خرید تویچ ارائه کردند، اما گوگل و یوتوب به عقیده مسئولین تویچ همخوانی بیشتری با فلسفه کاری آنان داشتند. دی‌پیترو می گوید بسیار بعید است علاقه مندان گسترده بازی ها دوست داشته باشند، تنها به کنسولی همچون Xbox محدود شوند.

جالب است بدانید یوتوب در سال گذشته با معرفی یک API برای پخش زنده بازی های کامپیوتری، تلاش کرد تا الگویی مانند تویچ را پیاده سازی کند که البته در این راه موفق نبود و نتوانست با استارت آپ تویچ رقاب کند. از سوی دیگر تویچ یک سرویس بسیار محبوب در میان بازیکن ها به حساب می رود و به مرور تبدیل به مرجعی جهت برگزاری تورنومنت های آنلاین بازی های مختلف شده است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.