پنل آیفون ۶ ممکن است از جنس یاقوت خالص نباشد

پنل آیفون ۶ ممکن است از جنس یاقوت خالص نباشد

اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش ویدیویی را از پنل جلوی آیفون ۶ منتشر کردیم. این پنل که ادعا می شود از یکی از کارخانه های سازنده به بیرون درز پیدا کرده است، در مقابل چاقو و کلید عملکرد بی نظیری را از خود نشان داد و این شائبه را در میان کاربران به وجود آورد که اپل برای نسل بعدی آیفون از کریستال یاقوت بهره خواهد برد و شیشه ای مقاوم تر از همیشه را بر روی نمایشگر خود قرار می دهد.

مارکوس براؤنلی، به عنوان کسی که در ویدیو اول پنل لو رفته را مورد آزمایش قرار داد، اکنون بار دیگر با ویدیویی جدید باز گشته است. براؤنلی برای اینکه میزان خلوص کریستال یاقوت در این پنل را مورد آزمایش قرار دهد، از کلید و چاقو پای خود را فراتر گذاشته و بر اساس محاسبات علمی، چالش هایی را به وجود آورده است.

در شیمی مبحثی به عنوان سختی موس وجود دارد که در آن کانی ها بر اساس درجه سختی طبقه بندی می شوند. بر اساس این جدول چاقو یا همان آهن نمره ۵.۵ را به خود اختصاص می دهند. این در حالی است که گوریلا گلس بر اساس مواد به کار رفته در ساخت خود، نمره ۶.۸ را به دست می آورد. این موضوع به خوبی میزان مقاومت گوریلا گلس در برابر خط و خش چاقو و کلید را توضیح می دهد.

اما کریستال یاقوت به عنوان دومین عنصر سخت روی کره زمین، امتیاز ۹ را با خود یدک می کشد. بر همین اساس براؤنلی تصمیم می گیرد چاقو را کنار گذاشته و با اجسامی سخت تر برای خط انداختن پنل آیفون ۶ تلاش کند. او در این ویدیو از دو سمباده استفاده می کند. سمباده اول از جنس Garnet یا لعل است که در جدول سختی موس امتیاز ۷ را به خود اختصاص می دهد. سمباده بعدی از جنس Emery است که با امتیاز ۸ از سختی بسیاری بهره می برد.

اما خروجی این آزمایش چه موضوعی را به اثبات می رساند؟ اگر پنل آیفون ۶ از جنس کریستال یاقوت خالص باشد، نباید توسط هیچ کدام از این دو سمباده خط بیفتد، اما اگر جنس آن ترکیبی با یک ماده دیگر باشد، درجه سختی افت می کند و این سمباده ها می توانند بر روی آن خط بیندازند.

نتیجه کار را خودتان در ویدیو ۶ دقیقه زیر (با حجم ۲۲ مگابایت) می توانید مشاهده نمایید.

(هشدار لو رفتن ویدیو: پنل آیفون ۶ توسط هر دو سمباده خط می افتد)

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/iPhone 6 Sapphire_ Explained!.mp4"]

 

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato