شکایت Bose از بیتز به دلیل نقض پتنت نویز کنسلینگ

شکایت Bose از بیتز به دلیل نقض پتنت نویز کنسلینگ

جوهر قرارداد بیتز و اپل تازه در حال خشک شدن است ولی گویا جغد شوم شکایات پتنتی نه تنها قصد مهاجرات از این شرکت را ندارد، بلکه به روی شانه شرکت های تابعه هم نشسته است!

یکی از شرکت های سازنده هدفون به نام Bose روز جمعه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده شکایتی را علیه بیتز تنظیم کرده و مدعی شده که این عضو تازه به اپل پیوسته پتنت نویز کنسلینگ یا حذف سر و صدای محیط متعلق به این شرکت را نقض کرده است. این تکنولوژی باعث می شود حین مکالمه یا گوش دادن موسیقی تقریبا هیچ صدایی از محیط پیرامون شما به گوش نرسد.

بیتز در سری هدفون های ۳۰۰ دلاری "استودیو" و "استودیو وایرلس" خود از این تکنولوژی استفاده کرده و بوز معتقد است این شرکت ۵ آیتم موجود در پتنت آن را نقض کرده. به همین دلیل در شکایت خود از بیتز درخواست غرامت کرده است. سخنگوی شرکت بوز در این رابطه می گوید: "ما به حمایت از سرمایه گذاران، محافظت از مشتریان و دفاع از پتنت های خود متعهد هستیم." مدیران شرکت بوز گفته اند که از سال ۱۹۷۸ مشغول کار به روی تکنولوژی نویز کنسلینگ هستند و در سال ۲۰۰۰ فروش هدست های دارای این تکنولوژی را آغاز کردند.

البته این شکایت مانع بسته شدن قرارداد فی ما بین اپل و بیتز در ماه سپتامبر نخواهد شد. اپل با خرید بیتز با قیمت ۳ میلیارد دلار، گران قیمت ترین معامله خود را انجام داد. با این کار آینده موسیقایی اپل دچار جهش بسیار بزرگی خواهد شد. همانطور که می دانید اپل توجه بسیار خاصی به صنعت موسیقی نشان می دهد و همیشه جزو حامیان این هنر بوده.

حال باید صبر کرد و دید این موضوع چگونه حل و فصل خواهد شد. به محض دریافت اخبار بیشتر از این موضوع، مطمئنا شما را مطلع خواهیم کرد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato