همه چیز درباره آیفون 13
اپل نسل جدید کابل های خود را احتمالا با USB دو طرفه عرضه خواهد کرد

اپل نسل جدید کابل های خود را احتمالا با USB دو طرفه عرضه خواهد کرد

پورت های لایتنینگ اپل یک مزیت بسیار خوب دارد و آن قابلیت وارد کردن از هر دو طرف است. برخلاف پورت های رایج که در یک جهت وارد دستگاه می شود. اما با این حال مشکل یک طرفه بودن پورت یو اس بی همچنان پا برجاست.

اما یک لو دهنده محصولات اپل به نام سانی دیکسون اعلام کرد که پورت های لایتنینگ جدید اپل از سمت یو اس بی هم دو طرفه خواهد بود.

البته پیش از این هم در خبر "عرضه قریب الوقوع کابل های یو اس بی جدید" به این تکنولوژی اشاره کرده بودیم. اما با عرضه کانکتورهای جدید اپل که ما را از عذاب وارد کردن یو اس بی به درگاه رها می سازد تنها یک الی ۲ ماه فاصله داریم.

ظاهر جدید این پورت های جدید بدین شکل است: پین های کانکتورهای جدید به جای اینکه نصف فضا را اشتغال کنند، در وسط و با یک ضخامت کم قرار دارند و همین مسئله باعث می شود، آن را از هر دو طرف بتوان درون درگاه قرار داد. امکانی که پیش از این در سمت دیگر پورت لایتنینگ دیده بودیم.

افراد زیادی شایعه وجود چنین پورت زیبایی (!) را مطرح کرده اند، اما سانی دیکسون شخصی بود که اطلاعات آیفون ۵سی را با جزئیات زیادی لو داد و احتمالا این مسئله هم واقعیت داشته باشد. بدین ترتیب آیفون بعدی احتمالا با کابل لایتنینگی معرفی شود که هر دو سمت آن، از هر دو جهت قابل استفاده است.

باید امیدوار باشیم چنین روالی برای تمام کابل ها رخ دهد تا ما هم با دردسر کمتری با این تکنولوژی دست و پنجه نرم کنیم.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato