تماشا کنید: نه تنها آب، نوشابه و شکلات نیز حریف اکسپریا زد ۳ نشدند

تماشا کنید: نه تنها آب، نوشابه و شکلات نیز حریف اکسپریا زد ۳ نشدند

در بررسی پرچمدار جدید سونی، اکسپریا زد ۳ که شب گذشته منتشر کردیم، گفتیم که این محصول از گواهینامه IP68 برخوردار است. این موضوع بدین معنا است که این دستگاه در برابر آب و گرد و غبار شدید مقاومت بالایی دارد. اما اگر بر حسب اتفاق لیوان پر از نوشابه یا دوغ شما به روی دستگاه سرنگون شد چه اتفاقی می افتد؟ این موضوع در رابطه با ظرف شکلات هم امکان رخ دادن دارد.

این سوال شیرین و البته هراس انگیز به ذهن یک نفر رخ داده و کنجکاوی بیش از اندازه باعث شد این تست را به انجام برساند تا ببیند مقاومت اکسپریا زد ۳ فقط در برابر آب و گرد و غبار است یا خیر.

توضیحی که در رابطه با گواهینامه IPx باید به عرض تان برسانیم این است که این تاییدیه می گوید دستگاه مربوطه مشخصا در برابر آب شیرین، بدون قند و شکر و هرگونه ماده شیمیایی دیگر مقاومت دارد. همانطور که می دانید، نوشابه حاوی آب قند گازدار است که فاصله زیادی با آب شیرین معمولی دارد.

اما این موضوع در مورد شکلات مایع کمی فرق می کند و آنچنان به گرد و غبار شباهتی ندارد. اما به هر حال ذهن کنجکاو شخص تست کننده باعث شد اکسپریا زد ۳ به طور کامل آغشته به نوتلا شود و در نهایت، این پرچمدار بدون هیچ مشکلی از این دو تست سر بلند بیرون آمد.

اکیدا پیشنهاد می کنیم از آزمایش چنین تستی پرهیز کنید چرا که هیچ تضمینی برای سالم ماندن دستگاه وجود ندارد و صرفا به تماشای ویدیو در ادامه مطلب اکتفا کنید.

تست مقاومت اکسپریا زد ۳ در برابر نوشابه

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Sony-Xperia-Z3-Coca-Cola-Test.mp4"]

تست مقاومت اکسپریا زد ۳ در برابر شکلات

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Sony-Xperia-Z3-Nutella-Test.mp4"]

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato