محققین روبات هایی ساخته اند که خودشان را با شرایط وفق می دهند

محققین روبات هایی ساخته اند که خودشان را با شرایط وفق می دهند

پیش از اینکه ما بخواهیم پای بر سطح کره مریخ بگذاریم، روبات ها باید تمام آن را بررسی کنند تا وجود هرگونه خطر را شناسایی کرده و راه را برای ما هموار سازند. این تمام ماجرا نیست، روبات ها آینده دنیای تکنولوژی و انسان ها هستند و دانشمندان و محققین دانشگاه اولسو هم اهمیت زیادی برای این شاخه از علوم قائلند.

محققین این دانشگاه روبات هایی طراحی کرده اند که می توانند خود را با مشکلات پیش بینی نشده وفق دهند و حتی اعضای و قسمت های جدیدی را پرینت سه بعدی کنند. برای مثال، روبات خزنده ای که ویدوی آن در ادامه مطلب آمده در ابتدا چهار بازو یا پا داشته اما متوجه می شود که وقتی یک پایش را از دست دهد، راحت تر به جلو می خزد.

توضیحات بیشتر و ویدیوی نمونه ای در ادامه مطلب آمده که می توانید مشاهده کنید.

گروه دیگری از روبات ها، هوشمندی کافی برای طراحی خود و حتی بهبود وضعیت دارند. تنها لازم است سیستم یا هوش مصنوعی متوجه شود وظیفه اش چیست، چقدر سریع باید راه برود و چه مقدار انرژی مصرف کند. پس از آن، کامپیوتر با در نظر گرفتن هزاران گزینه، روبات را طراحی و سپس پرینت ۳ بعدی می کند.

تا به اینجای کار، دانشنمدان روبات های بسیار پیچیده ای را توسط پرینتر ۳ بعدی ساخته اند و چالش اصلی آن ها میزان هوشمندی سیستم است. معلوم نیست که روبات تا چه حد موفق به تحلیل شرایط خطرناک خواهد بود.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/3D-Printed-Robots-Teach-Themselves.mp4"]

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato