تیم اندروید گوگل نسخه رسمی Android Studio را عرضه کرد

تیم اندروید گوگل نسخه رسمی Android Studio را عرضه کرد

در خبری که امروز در بلاگ رسمی توسعه دهندگان اندروید منتشر شد خبر از عرضه نسخه رسمی Android Studio و خروج آن از حالت آزمایشی داده شده است.

این اولین محیط توسعه یکپارچه اندروید برای توسعه دهندگان است که قابلیت نصب و اجرا در تمامی پلتفرم های رایج را دارد. گوگل اولین بار در کنفرانس I/O 2013 از این ابزار رونمایی کرد.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

اندروید استدیو از محبوبترین ابزارهای توسعه برای تولید اپلیکیشن های اندرویدی است. دلیل این مساله سادگی کار و تجربه کاربری جذاب آن است. اکنون گوگل با ارائه این نسخه رسمی کاری سخت را به پایان رسانده. کاری که کمک می کند توسعه دهندگان علاقمند بتوانند در هر پلتفرمی اقدام به ساخت و آزمایش اپلیکیشن های اندرویدی کنند. این ابزار می تواند جهت ساخت اپلیکیشن برای Google Glass ،Android Wear ،Android Auto ،Android TV و البته خود Android مورد استفاده قرار گیرد.

first-run-wizard-730x529-600x434

شما همچنین می توانید با کمک Virtual Device Manager از نمونه ابزارهایی که به صورت پیش فرض در این ابزار انتخاب شده گزینه مورد نظر خود را انتخاب و اپلیکیشن مورد نظر را در آن آزمایش کنید.

همچنین در پی خرید Relative Wave توسط گوگل، ابزارهای بهبود یافته ای برای توسعه راحت تر اپلیکیشن ها در محیط اندروید استدیو را شاهد خواهید بود که از این لحاظ تا حدودی شبیه Xcode (ابزار مشابه برای تولید اپلیکیشن های iOS) خواهد بود.

امکانات بسیاری که مورد نیاز توسعه دهندگان اندروید است به این ابزار اضافه شده که دسترسی به لیست کاملی از آنها در این پست یا صفحه رسمی معرفی آن در سایت Android Developers امکان پذیر است. بنابراین اگر آماده ساخت اپلیکیشن خود برای اندروید هستید، توصیه می شود این ابزار رسمی را هم اینک دانلود و امتحان کنید.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato