جدیدترین مدل iRobot برای آموزش دانش آموزان خلاق ساخته می شود

جدیدترین مدل iRobot برای آموزش دانش آموزان خلاق ساخته می شود

ربات های آموزشی فراوانی وجود دارند که گاهی پیچیده و گران قیمت و گاه ساده و ارزان هستند. اما یک گزینه در این میان خالی ست که اجازه دهد دانش آموزان علاقمند خودشان ربات مخصوص خود را ساخته و مجبور به پرداخت مبالغ بسیار زیاد هم نباشند.

در همین زمینه iRobot تلاش کرده تا با عرضه یک ربات آموزشی با نام iRobot Create 2 این حلقه را تکمیل کند. این نمونه که از سری جاروهای رباتیک Roomba 600 ساخته شده برای هکرهای ربات و ساختن چیزهای جدید و کارا حکم طلا را دارد. به جای ابزارهای پاک کننده در این رباط می توان از سایر ابزارهای جانبی همچون دوربین ها، بازوها و سایر موارد مشابه استفاده کرد.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

به گفته Colin Angle -رئیس شرکت iRobot- این ابزار، زمینه انجام پروژه های رباتیک که ممکن است در شرایط عادی هزینه های زیادی در بر داشته باشند را به شدت کاهش می دهد. شما می توانید پس از نوشتن کد این ربات را با کمک پورت USB کنترل کنید و یا از کنترلر بلوتوث برای این کار استفاده کنید که این به میزان مهارت فرد یا افراد و بودجه بستگی دارد.

همانطور که می توان تصور کرد این سطح از سادگی در ساخت خلاقانه یک ربات جدید با این میزان هزینه تجربه ای هیجان انگیز است. بد نیست بدانید مدل پایه Roomba 600 -که این ربات آموزشی بر پایه آن ساخته شده- ۳۵۰ دلار قیمت دارد در حالی که iRobot Create 2 از امروز با قیمت ۲۰۰ دلار به بازار عرضه می شود.

create-overview

این مدل برای رنج سنی دانش آموزان دبیرستانی و بالاتر که به حوزه رباتیک، خلاقیت و حل مسائل واقعی دنیا علاقه دارند ابزاری مناسب و کاربردی به حساب می آید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.