کوالکام ۶۰۰ نفر از کارکنانش در سراسر دنیا را از کار بیکار می کند

کوالکام ۶۰۰ نفر از کارکنانش در سراسر دنیا را از کار بیکار می کند

کوالکام که بزرگترین سازنده چیپ های پردازشی برای ابزارهای موبایل است قصد دارد ۶۰۰ نفر از کارمندان و کارکنانش در سراسر دنیا را از کار بیکار کند. این برنامه در پی تمرکز بر تجارت این شرکت در مناطق تازه در دست اجراست و سخنگوی این شرکت نیز روز گذشته آن را تایید کرده است.

به گفته سخنگوی کوالکام در حال حاضر حدود ۳۰۰ نفر از این کارکنان در کالیفرنیا در دفتر مرکزی این شرکت در سن دیگو و چندین دفتر اداری دیگر مشغول به کارند. تقریبا همین تعداد نیز کارمندان و کارکنان خارجی شرکت هستند که در سایر دفاتر کار می کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کوالکام تا انتهای ماه دسامبر سال جاری میلادی ۳۱۳۰۰ کارمند تمام وقت و نیمه وقت یا موقت داشته که حدود ۳۰۰ نفر در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته اند.

این سخنگو در صحبت با CNET گفته که ما به طور معمول با ارزیابی اولویت های تجاری شرکت نسبت به تصمیم گیری های کلان اقدام می کنیم و در این برهه قصد داریم با توجه به مهارت ها و اندازه گروه های کاری مان برخی پروژه های تازه را آغاز کرده یا رشد دهیم.

در پی این تغییرات، برخی کارکنان شرکت به بخش های دیگر شرکت در سایر مناطق و شهرها خواهند رفت. اما سخنگوی کوالکام از ذکر نام این دفاتر خودداری کرده است.

به گفته او اخراج این تعداد از کارمندان به تصمیم گیری های تازه و اولویت بندی روی پروژه های آتی شرکت ارتباطی ندارد.

کوالکام در سال جاری با چالش های سختی روبرو شده که از نوامبر سال گذشته آغاز شدند. زمانی که دولت چین در پی انجام تحقیقات قانون منع انحصار طلبی در بازار تولید چیپ های پردازشی را تصویب کرد.

در سال ۲۰۱۴ سهام کوالکام حدود ۲ درصد ارزش خود را از دست داد که در مقایسه با افزایش ۱۱ درصدی شرکت های S&P 500 اصلا مناسب به نظر نمیرسد.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato