جگوار و لندرور در پی حذف کامل نقاط کور در خودروها

جگوار و لندرور در پی حذف کامل نقاط کور در خودروها

ممکن است آینده حمل و نقل در دست اتومبیل های خودران باشد، اما این به معنی عدم استفاده از تکنولوژی برای بهبود امنیت فعلی ماشین ها و مسیرها نیست. از این رو جگوار و لندرور اعلام کرده اند که قصد دارند با کمک گرفتن از تکنولوژی، به بهبود دید راننده و رفع نقاط کور کمک کنند.

این پروژه در قالب ایده ای که ابتدا توسط لندرور پیاده شده بود قصد دارد با کمک دوربین هایی که تصویری از اطراف ماشین ارائه می کنند، تصویری واضح از اطراف خودرو به راننده بدهد. بدین ترتیب نقاط کوری که از پنجره های ماشین قابل رویت نیستند از طریق نمایشگرهای مخصوص در دیدرس راننده قرار گیرند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ستون های جلویی و بغلی ماشین که مانع دید راننده ها هستند در این سیستم از طریق دوربین ها و صفحه نمایش های مخصوص در زاویه دید او قرار می گیرند. این نمایشگرهای مخصوص تنها در مواقع لزوم -مانند هنگامی که راننده تصمیم می گیرد بپیچد- روشن می شوند تا راننده بتواند دید بهتر و مناسب تری داشته باشد.

به علاوه در این تکنولوژی جگوار و لندرور در حال بررسی ایده های دیگری هستند تا تکنولوژی واقعیت افزوده را نیز به این نمایشگرها اضافه کنند. بدین ترتیب کسب و کارهای محلی، پارکینگ های نزدیک به خودرو و سایر جزئیات از طریق این نمایشگرها در اختیار راننده قرار می گیرند. همچنین از این روش می توان در مسیریابی ها نیز به صورت بهینه استفاده کرد.

این ایده ها فعلا در دست بررسی هستند و فعلا زمان مشخصی برای اجرا و عملی شدن آنها در خودروهای این دو شرکت اعلام نشده است.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Jaguar+Land+Rover+introduces+the+360+Virtual+Urban+Windscreen.mp4"]

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato