شیائومی خبر ساخت نخستین لپ تاپش را تکذیب کرد

شیائومی خبر ساخت نخستین لپ تاپش را تکذیب کرد

چندی پیش عکسی در خبرها منتشر شد که به ادعای برخی از سایت های خبری خارجی متعلق به نخستین لپ تاپ ارائه شده توسط شرکت چینی شیائومی است.

این لپ تاپ نیز مانند بسیاری دیگر از محصولات شیائومی از لحاظ طراحی دنباله رو محصولات اپل بود و شکل و شمایل MacBook Air را در ذهن تداعی می کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

حال باید به اطلاع تان برسانیم که این خبر صحت ندارد. سخنگوی این کمپانی چینی در اظهار نظری تازه تعلق داشتن این لپ تاپ به شیائومی را انکار کرده و گفته است که این عکس ساختگی است.

به گفت او، یک شرکت ناشناس اقدام به ساخت لپ تاپی شبیه به MacBook Air کرده و با درج لوگوی شیائومی آن را به این کمپانی نسبت داده است.

اما مشکل فعلی این نیست که آیا شیائومی از طراحی محصولات اپل تقلید می کند یا خیر (که قطعا این گونه است و دیروز هم مطلبی در خصوص الهام گرفتن شیائومی از طراحی اپل منتشر کردیم).

در حال حاضر مشکل این است که در نظر رسانه های غربی، نسخه برداری شیائومی به نوعی خط مشی اصلی برای این کمپانی بدل شده است.

باید پذیرفت که MacBook اپل سال هاست که معیار شرکت های دیگر تولید کننده لپ تاپ برای رقابت بوده است. حال چگونه می توان با مشاهده یک عکس دستکاری شده، چنین شاهکاری را به یک کمپانی چینی نوپا مانند شیائومی نسبت داد.

در حال حاضر، شیائومی دلیلی برای تغییر دیدگاه مشتریان یا رسانه های غربی نسبت به خود ندارد اما اگر این کمپانی قصد دارد که پای را فراتر از مرزهای چین بگذارد و محصولاتش را در بازارهایی به فروش برساند که مالکیت معنوی در آنها جدی گرفته می شود، ضروری است که تغییرات مهمی را در عملکرد خود اعمال نموده و دنباله رو سامسونگ باشد.

البته این به معنای تغییر دیدگاه رسانه ها در مورد شیائومی نیست و در عوض نشان از ضرورت استخدام طراحان کار کشته تر برای این کمپانی چینی دارد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato