معاون علمی رئیس جمهوری: آینده در دست گوگل، مایکروسافت و فیسبوک است نه چاه های نفت

معاون علمی رئیس جمهوری: آینده در دست گوگل، مایکروسافت و فیسبوک است نه چاه های نفت

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار کرد: ۲۰ سال پیش، چاه های نفتی حرف اول را در دنیا می زدند اما امروز و آینده در دست شرکت های اندیشه محور چون گوگل، مایکروسافت و فیسبوک است.

سورنا ستاری در مراسم تجلیل از فروشندگان و تولید کنندگان برتر صنایع دستی توضیح داد: این موسسات فکر دارند، مغز دارند؛ اینها آینده ای است که ما باید به آن نگاه کنیم. آینده ما در چاه نفتی نیست.

در ادامه با دیجیاتو همراه شوید.

وی ادامه داد: ما در معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد فناوری تاسیس کرده ایم که در زمینه تجاری سازی علوم از جمله پویا نمایی، بازی رایانه ای و صنایع دستی فعالیت می کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از صنایع و فناوری های دانش بنیان راه اندازی شده، چرا که آینده در مغزهای فرزندان ماست و نه در جیب آنها و چاه های نفت.

او با انتقاد از نحوه کار دانشگاه ها و تربیت کارمندان دولت در این مراکز علمی، بیان کرد: باید در پرورش دانشجویان و جوانان، به آنها قدرت ریسک دهیم تا بتوانند با مغز خود به پیشرفت و توسعه کشور کمک کنند.

ستاری با بیان اینکه ما یک مشکل فرهنگی داریم و آن نیز به نفت و اخلاق نفتی بر می گردد، گفت: پول حاصل از نفت در جیب ماست، پس دغدغه توجه به صادرات غیرنفتی و همچنین پرورش فکر و اندیشه را نداریم. این مساله بلای جان ما شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: ما مدیران، فکر می‌کنیم اگر پست‌ مان را از دست دهیم، می‌ میریم. این شرایط زندگی کردن در کشوری است که اندیشه پایه اقتصاد نباشد و آدم‌ ها به درآمد حاصله از فروش نفت فکر کنند. این چنین است که افراد نوآوری‌ های خود را از دست می‌ دهند و بچه‌ هایی تربیت می‌کنند که کارمند دولت باشند، به جای آنکه به کارآفرینی بپردازند.

نظرات ۲۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato