علی بابا روی OUYA ده میلیون دلار سرمایه گذاری می کند

علی بابا روی OUYA ده میلیون دلار سرمایه گذاری می کند

OUYA، کنسولی کوچک اندرویدی که بخشی از اولین پروژه های موفق کیک استارتر بود، در بازار مورد استقبال مردم قرار نگرفت اما به نظر می رسد چینی ها قصد دارند بار دیگر این پروژه را بالا بکشند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، علی بابا، کمپانی پر سر و صدای این روزهای سرزمین چین، سرمایه ای ۱۰ میلیون دلاری روی شرکت Ouya داشته. البته این سرمایه گذاری بدان معنا نیست که کنسول اویا را به زودی در چین ببینیم. گفته شده که توافق علی بابا و اویا، بر سر به اشتراک گذاری نرم افزار و بازی ها با یکدیگر است. یعنی سِتاپ باکس علی بابا می تواند از مجموع هزار بازی منتشر شده روی اویا بهره ببرد.

در گزارش آمده که توافقات اولیه انجام شده و قرارداد در ماه گذشته بسته شده است. این ایده برای هر دو کمپانی منطقی است. حداقل در ایالات متحده، اویا بازار خوبی ندارد و بازی را به سونی و مایکروسافت باخته است. به محض اینکه مردم پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان را دیدند، فراموش کردند که چرا اویا در عرض چند ساعت توانست مبلغ ۱ میلیون دلار از طریق کیک استارتر جمع کند. حتی با وجود قیمت ۹۹ دلاری اش، هیچ سهم بزرگی در بازار ندارد.

از طرف دیگر، عرضه Fire TV از سوی آمازون، آب پاکی را روی دست اویا ریخت. فایر تی وی به حد کافی بازی های اندرویدی را اجرا می کند و ستاپ باکس خوبی برای تماشای فیلم و سریال است. بنابراین چه دلیلی برای خرید اویا وجود دارد؟

در حال حاضر، اویا با Madcatz و شیائومی در چین ارتباط برقرار کرده تا بتواند کنسول اش را در نقاط مختلف دنیا عرضه نمود و علی بابا هم می تواند کمک شایانی در این زمینه به اویا بکند. در عوض، ستاپ باکس علی بابا هم به یک باره صاحب صدها بازی و نرم افزار کاربری خواهد شد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato