ممنوعیت پوشیدن ساعت در حین برگزاری آزمون در برخی از دانشگاه های دنیا

ممنوعیت پوشیدن ساعت در حین برگزاری آزمون در برخی از دانشگاه های دنیا

تقلب آخرین راهکاری است که به ذهن دانش آموزان و دانشجویان ناامید از قبولی در امتحان خطور می کند. در زمان های نه چندان دور این کار کمتر به فناوری ارتباط داشت و با نوشتن پاسخ ها و نکات مهم روی بازو، یا تکه ای کاغذ و سپس قرار دادن آن در داخل لوله خودکار و روش هایی مانند این انجام می گرفت.

اما به نظر می آید که با پیشرفت تکنولوژی تقلب نیز به سطوح تازه ای وارد شده و این مسأله به قدری رایج گشته که بر اساس گزارشی از BuzzFeed برخی از دانشگاه ها حتی پوشیدن ساعت در زمان برگزاری آزمون را ممنوع اعلام کرده اند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

روشن است که اساتید و مقامات دانشگاهی از این بابت نگرانند که ساعت مورد استفاده دانشجویانشان از نوع هوشمند باشد که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند.

در این صورت دانشجویان می توانند به صورت آنلاین به دنبال پاسخ سوالات بگردند یا اینکه با ارسال پیام برای دوستانشان که در خارج از سالن آزمون هستند از آنها درخواست کمک نمایند.

مقامات دانشگاه سیتی لندن با پذیرفتن این نکته که همه ساعت ها از نوع هوشمند نیستند اعلام کرده اند که چک کردن تک تک این گجت ها نیز در زمان برگزاری آزمون نیز امری غیر ممکن برای ممتحنین است.

البته ناگفته نماند که این نخستین باری نیست که حرف و حدیث ها در مورد چنین روش هایی برای تقلب به گوش می رسد. در سال ۲۰۱۲ نیز دانشجویان از تلفن های هوشمند خود به عنوان ساعت مچی استفاده نموده و آنها را برای تقلب در امتحان به کار بردند.

اما دانشجویان چینی شاید بیشترین میزان نوآوری را در این حوزه داشته باشند چراکه همه نوع گجتی را برای  این منظور ابداع کرده اند و برای نمونه حتی دوربین های کوچکی را در داخل عینک های خود جاسازی می کنند.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato