حساب کاربری مدیر مالی توییتر هک شد

حساب کاربری مدیر مالی توییتر هک شد

در سال ۲۰۱۳، توییتر سرانجام امکان ورود دو مرحله ای به حساب های کاربری را جهت امنیت بیشتر، فراهم ساخت. این سیستم ضمن تقویت امنیت اکانت کاربران، از آن در مقابل سوء استفاده هکر ها محافظت می کند. هم اکنون بسیاری از وبسایت ها و شبکه های اجتماعی، از سیستمی مشابه برای این کار بهره می برند.

در حالیکه مسئولین توییتر همواره استفاده از این تدابیر امنیتی را به کاربران توصیه می کنند،‌ به نظر می رسد مدیر مالی این شرکت، Anthony Noto، از کنار چنین گزینه هایی ساده گذشته است. به گزارش TechCrunch، روز گذشته، همین موارد به هک شدن اکانت وی انجامیده است.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

طبق گزارش های موجود، روز گذشته، پس از ارسال ۳۰۰ توییت اسپم در مدت ۲۰ دقیقه، این حساب کاربری با کاهش ۱۳۰۰۰ دنبال کننده رو به رو بوده است.

پس از بازپس گرفتن اکانت، آقای نوتو توییتی با مضمون 'بازگشت به بازی' منتشر کرد.

Screen Shot 2015-02-12 at 12.27.39

با وجود اینکه سوء استفاده از اکانت شبکه های اجتماعی به امری معمول تبدیل شده و برای افراد زیادی اتفاق می افتد، هک شدن حساب کاربری یکی از کارکنان کلیدی توییتر، با توجه به تاکید این کمپانی بر استفاده از ورود دو مرحله ای و رعایت نکات امنیتی، کمی عجیب به شمار می رود.

انتظار می رود به زودی بیانیه ای از سوی توییتر در همین باره منتشر شود. بر اساس این گزارش، احتمال می رود این حمله به یک کلید API قدیمی متصل به یک سرویس متفرقه مربوط باشد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato