رکوردی جدید برای استیم و بازی Dota 2 به ثبت رسید

رکوردی جدید برای استیم و بازی Dota 2 به ثبت رسید

Dota 2 را می توان با اختلاف بسیار زیاد، محبوب ترین بازی شبکه استیم نامید که روز گذشته توانست رکورد جدیدی را در زمینه تعداد بازیکنانی که به صورت همزمان آنلاین هستند را بشکند. دوتا ۲ اولین عنوانی است که در تاریخ شبکه استیم در یک لحظه، توانسته بیش از ۱ میلیون مخاطب داشته باشد.

این آخر هفته، دوتا ۲ تغییراتی به خود دید. هیروی جدیدی به بازی اضافه شد و فستیوال New Bloom آغاز گشت که به مناسب سال نوی چینی، تغییراتی اندک در ساختار بازی ایجاد کرده.

در ادامه مطلب توضیحات بیشتری ارائه می شود. با دیجیاتو همراه باشید.

در فستیوال New Bloom در ساعات خاصی از شبانه روز، سرورها میزبان حجم گسترده ای از مخاطبین می شوند. در زمان های مقرر، نوع بازی تغییر می کند و دیگر حالت ابتدایی را ندارد. اگر با موفقیت وارد یک مسابقه شوید، متوجه خواهید شد که هر دو تیم اژدهایی در اختیار دارند.

اژدهای هر دو تیم راس دقیقه ۵ بازی وارد یکی از خطوط سه گانه شده و رو به جلو حرکت می کند. اولویت هر تیم کشتن اژدهای تیم دیگر و البته رسیدن به ساختمان Ancient حریف است. اژدها به عنوان یک یار کمکی می تواند سرعت بازی را دو چندان کرده و سریعا به بازی خاتمه دهد.

در جریان این فستیوال، آیتم ها و جوایزی هم در اختیار بازیکنان برنده قرار می گیرد که برای مشاهده آن ها می توانید به وبسایت رسمی این بازی مراجعه کنید.

dota_2_1_million_concurrent_steam_stats

مسلما، فستیوال New Bloom تاثیر فراوانی بر افزایش تعداد کاربران آنلاین داشته و هیچ بعید نیست که انتخاب این شیوه برای انجام بازی از سوی Valve به همین مقصود نبوده باشد.

برای مقایسه ای فراگیر، استیم به عنوان یک پلتفرم که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، ماه پیش نقطه اوج خود را تجربه کرد: ۸.۴ میلیون کاربر به طور همزمان در استیم آنلاین بودند.

در سوی دیگر، دوتا ۲ تنها یکی از هزاران بازی موجود روی این شبکه است که البته شهیرترین آن ها به حساب می آید. در رتبه بعدی، Counter-strike: Global Offensive قرار دارد که معمولا به اندازه نیمی از کاربران Dota 2 بازیکن دارد. جالب اینجاست که پس از گذشت این همه سال، Valve چگونه می تواند جمعیتی به این عظمت را همچنان مشتاق نگه دارد و به دست دیگر توسعه دهندگان نسپارد.

Dota 2 با وجود اینکه پیشرفتی قابل ملاحظه داشته، اما از رقیب شماره ۱ خود هنوز فرسنگ ها عقب تر است. League of Legends همچنان هم طرفداران بسیاری دارد و بعید به نظر می رسد که Riot Games بخواهد این عنوان را رها کند. رقم تعداد بازیکنانی که همزمان در این بازی آنلاین بوده اند ۷.۵ میلیون نفر است.

World of Warcraft عنوان دیگری است که البته شباهتی به دو عنوان فوق در ساختار گیم پلی و حتی سرور ندارد اما می دانیم که در تاریخی از سال ۲۰۱۰، بیش از ۱۲ میلیون کاربر مشغول انجام این عنوان بوده اند. سرور کشور چین به تنهایی توانسته ۱ میلیون کاربر را همزمان بپذیرد.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato