همه چیز درباره آیفون 13
قطره چشمی که به انسان ویژگی دید در شب می دهد

قطره چشمی که به انسان ویژگی دید در شب می دهد

Daring biohackers، یکی از دانشمندان مشغول در سازمان غیر انتقاعی Science for the Masses است؛ وی به همراه تیمی از محققان، موفق شده تا اولین دید در شب را برای چشم انسان ها، فعال نماید.

محلول شیمیایی به کار رفته در این قطره، Chlorin e6 یا Ce6 نام دارد که معمولا برای درمان بیماری شب کوری (Nyctalopia) به کار گرفته می شود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Jeffrey Tibbetts، یکی دیگر از محققان مشغول در این پروژه می گوید: «Ce6 بارها به موش های آزمایشگاهی تزریق شده و از دهه ی ۶۰ میلادی نیز، برای درمان برخی از انواع سرطان مورد استفاده قرار گرفته است. پس از تحقیقات، حال فرد داوطلب باید وارد مرحله ی بعدی گردد.»

injectitwithfire

مرحله ی بعدی، در اصل تزریق ۵۰ میلی لیتر از ماده ی مذکور در چشم است که به شخص، برای مقطع کوتاهی، توانایی دید تا ۵۰ متر در تاریکی را می دهد.

Lincea یکی از داوطلبین برای آزمایش در این پروژه بوده و می گوید پس از تزریق، در ابتدا قادر بوده تا اشیایی به اندازه دست خود را در فاصله ی ۱۰ متری ببیند، پس از مدتی، در همین فاصله امکان خواندن متون و نوشته ها بر روی اجسام متحرک نیز برایش امکان پذیر گشته. در نهایت نیز در فاصله ی ۵۰ متری، می توانست افرادی را که در کنار درختی ایستاده بودند را ببیند؛ در حالی که گروهی دیگر، صرفا ۳۰ درصد اوقات می توانستند تشخیص دهند که شخصی در آن محل ایستاده است.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato