دارپا و توسعه نرم افزاری که تا یک قرن نیاز به آپدیت نخواهد داشت

دارپا و توسعه نرم افزاری که تا یک قرن نیاز به آپدیت نخواهد داشت

نرم افزارهای قدیمی معمولا بر روی نسخه جدید پلتفرم ها جوابگو نیستند، بعضی اوقات نیز سخت افزارهای جدید را نمی توان با نرم افزارهای قدیمی به کار گرفت و همه ما نیز به موضوعات اینچنینی عادت کرده ایم. حال آژانس تحقیقاتی پروژه های پیشرفته دفاعی (دارپا- DARPA) تصمیم دارد این موضوع را تغییر دهد.

محققین این آژانس دفاعی تصمیم دارند سیستمی نرم افزاری بسازند که دست کم تا یک قرن، نیازی به آپدیت از طرف توسعه دهنده نداشته باشد و یا در صورتی که سخت افزارها تغییر کنند نیز بتواند خود را با شرایط جدید هماهنگ کنند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

محققان بخش علوم و تحقیقات این سازمان اعلام کرده اند که برنامه ای ۴ ساله را برای توسعه ی الگوریتمی اختصاص داده اند که بتواند خود را با شرایط هماهنگ سازد. این سازمان همچنین اعلام کرده که در راه رسیدن به چنین هدفی، سختی های بسیاری وجود خواهد داشت.

این سازمان نام Building Resource Adaptive Software Systems یا BRASS را برای پروژه خود برگزیده که به معنی «ساخت منابع تغییرپذیر برای نرم افزارهای سیستمی» است. تجربه قبلا نیز نشان داده که وقتی دارپا به سراغ تولید محصول یا سرویسی می رود، به طور کلی آن را از پایه، دوباره ساخته و توسعه می دهد. در نتیجه بعید به نظر می رسد که این سازمان از سورس های فعلی استفاده کند؛ اما در هر صورت می توان امیدوار بود که در آینده، سیستم یا پلتفرم تازه ای را مشاهده کنیم که به گفته دارپا، تا یک قرن با تمام سخت افزارهای جدید مطابقت یافته و لزومی نیز به آپدیت های سالانه یا ماهانه نداشته باشد.

دارپا امیدوار است بتواند از سرویسی که به زودی توسعه اش شروع خواهد شد، در کامپیوتر و ابزارهای نظامی بهره گرفته و آنها را از هر گونه بروز رسانی بی نیاز سازد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato