همه چیز درباره آیفون 13
آمار فروش موفق اپل و سود چشمگیر شرکت LG Display در سه ماه اول سال

آمار فروش موفق اپل و سود چشمگیر شرکت LG Display در سه ماه اول سال

به گزارش رویترز شرکت LG Display، تولید کننده صفحه های نمایش، روز چهارشنبه اعلام کرد سودی که در فاصله ماه های ژانویه تا مارس کسب کرده، به بالاترین رقم در چهار سال گذشته رسیده است.

این کمپانی دلیل این موفقیت را فروش زیاد اسمارت فون های اپل و بالا رفتن آمار تقاضا برای پنل تلویزیون دانست.

در ادامه با ما در دیجیاتو همراه باشید.

شرکت مذکور قبلا گفته بود که احتمال دارد در سه ماهه اول سال جاری شاهد کاهش سود باشد و ممکن است این روند حتی ادامه هم پیدا کند. اما تحلیلگران اقتصادی از همان ابتدا با توجه به افزایش ارقام فروش اپل که از مشتریان مهم صفحه های نمایش ال جی است، انتظار داشتند که  سود این شرکت افزایش یابد. آنها در عین حال کاهش ارزش وون کره جنوبی در برابر دلار را در این جریان بی تاثیر نمی دانند.

شرکت LG Display گفته است که بالا رفتن تقاضا برای پنل های تلویزیونی در کنار کاهش هزینه ها عوامل موفقیت این کمپانی در سه ماهه اول سال بوده اند. علاوه بر موارد یاد شده، آیفون های جدید نیز فروش خوبی داشتند که این مسئله برای ال جی خبر خوبی به شمار می رود، ضمنا نباید از خاطر برد کره ای تنها تامین کننده نمایشگرهای مورد نیاز اپل واچ نیز هستند.

اما در روز های اخیر داده هایی که از گروه تحقیقاتی شرکت مورد بحث اعلام شده، نشان می دهند قیمت پانل تلویزیون، لپتاپ و مانیتور در روز بیست آوریل اندکی پایین تر از میزان ثبت شده در تاریخ هفتم همین ماه بوده و به این ترتیب سهام LG Display در روز سه شنبه هفته جاری به پایین ترین سطح در چهارده روز گذشته رسید.

برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران نگرانند که رشد اقتصادی نامطلوب در غرب اروپا و کاهش نرخ ارز در بازارهای نوپایی مثل روسیه و برزیل به ضرر تولید کنندگان تلویزیون تمام شود. بخصوص که شرکت سامسونگ الکترونیکس و ال جی الکترونیکس که دو شرکت برتر تولید کننده صفحه نمایش در دنیا هستند، از هم اکنون اعلام کرده اند که دوره سختی پیش روست و باید برای آن آماده شد.

سی و دو تحلیلگر اقتصادی در نظر سنجی رویترز حدود ۴۹۰ میلیارد وون سود برای شرکت LG Display پیش بینی کرده بودند، اما کمپانی یاد شده در سال گذشته در سه ماه اول نزدیک به ۷۷۴ میلیارد وون (معادل ۶۸۹.۷۳ میلیارد دلار) سود کسب کرد که این رقم از سال ۲۰۱۱ تا اکنون بهترین آمار بازدهی آنها بوده است و ظاهرا پس از تغییرات صورت پذیرفته در سیاست های اقتصادی شان به دست آمده.

کمپانی LG Display می گوید احتمالا سفارش صفحه نمایش در ماه های آوریل تا ژوئن چند درصدی افزایش میابد، اما قیمت آن بر اساس این که صفحه نمایش برای چه محصولی ارائه شده و در کدام بازار به فروش می رسد، نوسان خواهد داشت. کمپانی همتای شرکت مذکور، LG Electronics، اسمارت فون پرچمدار خود، یعنی G4 را در این فصل به بازار ارائه خواهد کرد که انتظار می رود آمار فروش صفحه نمایش ال جی دیسپلی بدین طریق بازهم افزایش یابد.

لازم به ذکر است در مقایسه با کاهش ۰.۰۴ درصدی قیمت سهام در کل بازار، سهام شرکت LG Display تا روز چهارشنبه همچنان در وضعیت ثابت قرار دارد.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato