اپل برنامه های خود را برای توسعه و ساخت تلویزیون 4K رها کرده است

اپل برنامه های خود را برای توسعه و ساخت تلویزیون 4K رها کرده است

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که اپل سال گذشته توسعه تلویزیون های ۴K را رها نموده و در حال حاضر برنامه ای برای ساخت و ارائه این محصول ندارد زیرا هنوز نتوانسته راهی بیابد تا تلویزیون خود را از ساخته های دیگر، متفاوت کند.

این منبع خبر می دهد که اپل قصد داشته ویدیوچت فیس تایم را در تلویزیون خود قرار دهد تا کاربران بتوانند با کیفیت بالای  نمایشگر ۴K با سایرین ارتباط داشته باشند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

همچنین گفته شده که در اواسط دهه پیش، اپل حتی تلویزیون هایی با نمایشگر شفاف را نیز مورد آزمایش قرار داده اما به دلیل قیمت بسیار بالای این نوع از پنل ها، از ساخت و تولید انبوه آنها منصرف گشته.

WSJ همچنین گزارش می دهد که در ماه آینده، نسل جدید Apple TV به همراه قابلیت های تازه تلویزیون اینترنتی در کنفرانس توسعه دهندگان اپل به نام WWDC معرفی خواهد شد. نسخه جدید اپل تی وی باریک تر بوده و پلتفرم نرم افزاری اش نیز دست خوش تغییرات بسیاری شده؛ از طرف دیگر اپل ریموت کنترل این محصول را نیز باز طراحی نموده و کیفیت و راحتی کار با آن را افزایش داده است.

مدتی پیش نیز نیویورک تایمز گزارش داده بود که ریموت کنترل مورد بحث از یک پد لمسی برخوردار خواهد بود. BuzzFeed نیز قبلا اذعان داشته که اپل تی وی جدید با یک اپ استور تازه و البته دستیار صوتی این شرکت به نام سیری همراه خواهد بود.

اپل در حال حاضر تمایلی به وارد شدن به دنیای ساخت تلویزیون ها ندارد؛ این روزها کارخانه های بزرگ تلویزیون سازی نظیر سونی، شارپ و پاناسونیک نمی توانند سود بالایی از فروش محصولاتشان به دست آورند زیرا به شکل کلی، حاشیه سود در تولید تلویزیون ها اندک بوده و این بازار از ریسک بسیار نیز بالایی برخوردار است؛ از طرف دیگر تقریبا همه تلویزیون های رده بالای بازار، قابلیت های یکسانی را ارائه می دهند و اپل هنوز نتوانسته راهی پیدا کند تا نوآوری را وارد این صنعت نماید.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato