همه چیز درباره آیفون 13
اپل به دنبال ترکیب نمایشگرهای دو بعدی و سه بعدی است

اپل به دنبال ترکیب نمایشگرهای دو بعدی و سه بعدی است

طبق پتنت جدید شرکت اپل، این کمپانی قصد دارد تصاویر دو بعدی و سه بعدی را در یک صفحه نمایش واحد و بدون نیاز به ابزار آلاتی همانند عینک های سه بعدی به نمایش بگذارد. نمایشگر می تواند در آن واحد، چندین تصویر متفاوت را به چندین بیننده نشان دهد.

بدین منظور، لازم است چندین صفحه نمایشگر روی یکدیگر قرار بگیرند تا تصاویر ارسالی به چشم چپ و راست متفاوت باشد. این قابلیت به وسیله سنسور تشخیص موقعیت چشم صورت می گیرد. کنسول بازی ۳DS نیز قادر به ارائه تصاویر سه بعدی بدون نیاز به عینک است. کاربران با نگاه کردن به نمایشگر می توانند تصاویر عمقی و سه بعدی را درون کنسول تماشا کنند.

درست همانند تکنولوژی ای که چند سال پیش سونی ارائه داد، نمایشگرهای جدیدی که اپل در نظر دارد، می تواند چند تصویر متفاوت را در قالب یک نمایشگر به بیننده ها نشان دهد. البته برخلاف تکنولوژی سونی، برای دیدن تصاویر متفاوت، کاربران نیازی به عینک ندارند.

بازی کردن روی چنین دستگاه مطمئنا جذاب تر خواهد بود. همچنین، گفته شده که قابلیت سه بعدی می تواند خاموش شود. برای مثال زمانی که می خواهید مطالعه کنید، نیازی به این قابلیت نیست، بنابراین به حالت دو بعدی بر می گردید. اما یک تکنولوژی جدید زمانی در محصولات اپل حاضر می شود که به خوبی کار کند، بنابراین شاید به این زودی ها شاهد آیپدی با نمایشگر سه بعدی نباشیم.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato