فروش ۵۳ میلیون آیفون در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

فروش ۵۳ میلیون آیفون در سه ماهه دوم ۲۰۱۵

بر طبق گزارش و اطلاعاتی که از جانب موسسه ی آماری-تحلیلی مورگان استنلی انتشار یافته به نظر می رسد اپل بازهم در شرایط مطلوبی به سر می برد و احتمالاً تا آخر ماه جاری میلادی یعنی ژوئن، توانسته ۵۳ میلیون دستگاه آیفون بفروشد.

وب سایت اپل اینسایدر می گوید بخش مهمی از این مقدار فروش حاصل علاقه مندی اهالی کشور چین به آیفون های جدید است، ضمن اینکه اپل خودش نیز طی ماه های اخیر به شدت حواسش را معطوف بازار کشور یاد شده نموده.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اما در این میان و درست در حالی که گفته می شود آیفون فروش موفقی را تجربه می نماید، شایعاتی در مورد عدم برآورده گشتن اهداف فروش اپل واچ و کاهش تقاضا برای آن به گوش می رسد، هر چند گزارش مورگان استنلی تاکید می کند که وضعیت اولین گجت پوشیدنی برند ساکن کوپرتینو در شرایط بدی قرار نداشته و میزان فروشش به شکل قابل قبولی ادامه دارد.

ناگفته نماند تقاضا برای اسمارت واچ اپل در هفته ی اول عرضه، تقریباً با نیمی از مقدار تقاضاهای اولین آیفون پس از ارائه به کاربران برابری داشته و البته رشد این درخواست ها کندتر از آنچه انتظار می رفته صورت پذیرفته و اکنون تقاضا برای اپل واچ بیست درصد بیشتر از آیفون نخستین محسوب می گردد.

ولی نکته ای هم در این بین وجود دارد و آنهم اینکه اگر به میزان تمایل کاربران برای خرید ساعت های هوشمند بنگریم متوجه می شویم اوضاع اپل واچ چندان هم بد نیست و حتی نسبت به بسیاری از برندهای دیگر در شرایط به مراتب بهتر و برتری قرار دارد.

در کنار تفاسیر صورت پذیرفته از اوضاع آیفون ۶ و اپل واچ، کیتی هیوبرتی از موسسه مورگان استنلی، اظهار نموده زنجیره تامین قطعات اسمارت فون کمپانی اهل کوپرتینو معتقدند نسل بعدی این موبایل نیز فروشی مشابه نسل کنونی اش خواهد داشت. ضمناً حدس بر این است که اپل با عرضه ی تلفن هوشمندی تازه، آیفون های ۶ را با قیمتی ارزان تر ارائه کرده و بدین ترتیب میزان تقاضا برای آنها مجدداً زیاد شود.

کارشناسان معتقدند آیفون ۶ اس به خاطر اینکه نسخه ای بهبود یافته از آیفون ۶ خواهد بود و دستخوش تغییراتی بزرگ نخواهد شد، با فروشی مشابه مدل پیشین اش همراه می گردد و اگر قرار بود آیفون ۷ روانه ی میدان شود به یقین تئوری ها در مورد آمار و ارقام مرتبط به این محصول بسیار متفاوت بودند.

هیوبرتی یادآور می شود "ممکن است قدری زمان نیاز باشد تا کاربران و توسعه دهندگان استفاده هایی مناسب و کاربردی برای اپل واچ بیابند" و پس از آن وضعیت فروش آن متفاوت گردد، هر چند که از همین الان شایعات نسخه ی دوم ساعت هوشمند مورد بحث نیز با امکاناتی بیشتر و بهتر به گوش می رسند.

نظرات ۲۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato