دستیار دیجیتالی پیام رسان فیس بوک برای کمک در یافتن خدمات و خرید محصولات

دستیار دیجیتالی پیام رسان فیس بوک برای کمک در یافتن خدمات و خرید محصولات

بر اساس گزارشی از سایت The Information، فیس بوک تصمیم دارد یک دستیار دیجیتالی با نام رمز Moneypenny به پیغام رسان یا همان مسنجر خود اضافه کند. این دستیار اما برخلاف نمونه هایی مثل Siri و Google Now که برای افزایش بهره وری و ساده کردن عملکردهای کاربر ایجاد شده اند، برای یاری رساندن به افراد در یافتن و خرید سرویس ها خدمات توسعه یافته است.

می توان اینطور تخمین زد که عملکرد Moneypenny بیشتر شبیه به سرویس هایی مثل Magic یا Operator باشد که در آنها کاربر با ارسال درخواستی، محصول یا خدمات مورد نظر خود را اعلام کرده و این دستیارها در نقش یک پادو، اطلاعات مورد نیاز را فراهم کرده و یا وظیفه تهیه محصول را به عهده می گیرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پیشتر مارک زاکربرگ در کنفرانس F8 این شرکت اعلام کرده بود به زودی قابلیت تعامل با کسب و کارها به پیام رسان فیس بوک اضافه شده و این سرویس به کانالی برای دریافت اطلاعات و سفارش محصولات از کسب و کارها تبدیل خواهد شد و در راستای همین تصمیم بود که فردی همچون مدیر عامل پیشین PayPal یعنی David Marcus، برای مدیریت بخش پیغام رسان به استخدام فیس بوک درآمد.

البته استفاده از نمونه های موجود مثل Magic یا Operator بدون هزینه نیست و باید دید که آیا فیس بوک هم قصد دارد بابت استفاده از Moneypenny مبلغی از کاربران خود طلب کند یا خیر، که در این صورت این خدمات به معدود موارد استفاده غیر رایگان این شبکه اجتماعی تبدیل خواهد شد.

در احتمالی دیگر نیز هرچند بعید به نظر می رسد، اما ممکن است این شرکت بطور مثال دست به استخدام رانندگانی برای ارسال محصولات خریداری شده توسط دستیار دیجیتالی برای کاربران بزند.

این دستیار درحال حاضر به شکل داخلی بین کارکنان فیس بوک در حال آزمایش شدن است و نام رمز آن نیز از شخصیت Miss Moneypenny کتاب ها و فیلم های جیمز باند انتخاب شده و امکان دارد در هنگام رونمایی رسمی تغییر کند، اما بر اساس این گزارش، تاریخ عرضه و جزئیات دقیق تر عملکرد این سرویس از مواردی هستند که هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato