پلی استیشن 4 و Batman: Arkham Knight پرفروش ترین های ماه ژوئن بودند

پلی استیشن 4 و Batman: Arkham Knight پرفروش ترین های ماه ژوئن بودند

۱۹ ماه از عرضه پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان می گذرد و این شانزدهمین ماهی است که پلی استیشن ۴، در ایالات متحده آمریکا فروش بیشتری را نسبت به اکس باکس وان تجربه می کند. در سمت و سوی بازار نرم افزار نیز، عنوان فوق العاده Batman: Arkham Knight (البته نه روی پی سی و فقط کنسول ها) توانسته بیشترین فروش را در عرض یک ماه تجربه کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آخرین عنوان استودیو راک استدی، Batman: Arkham Knight توانسته سود بازار نرم افزار را نسبت به ژوئن سال ۲۰۱۴، با ۱۹ درصد رشد مواجه کند. بتمن در عرض ۱۲ روز توانست رتبه دوم پرفروش ترین بازی سال ۲۰۱۵ را کسب کند. البته رتبه اول هم باز در اختیار برادران وارنر و Mortal Kombat X است.

لیام کالاهان از گروه تحقیقاتی NPD می گوید، Arkham Knight توانسته در ماه اول عرضه خود، از فروش Arkham City در همین بازه زمانی جلو بزند.

اگرچه مایکروسافت نتوانست نام کنسول خود را در صدر جدول پرفروش ترین سخت افزار ماه ببیند اما افزایش ۵۱ درصدی فروش نسبت به سال گذشته و رشد ۲۲ درصدی کاربران اکس باکس لایو خبر بسیار خوبی بود.

همچنین، لازم به ذکر است که در طول هفته E3، مایکروسافت توانست با نمایش فوق العاده قوی خود، دل کاربران بی شماری را برباید و در نتیجه پرفروش ترین کنسول آن هفته باشد، اما به طور کلی، پلی استیشن ۴ بیشتر فروخت.

نینتندو نیز در فروش Wii U و ۳DS با افزایش ۲۰ درصدی مواجه شد. نینتندو معتقد است New 3DS XL توانسته بسیار موفق باشد و نسبت به ژوئن ۲۰۱۴، پیشرفت ۴۰ درصدی در فروش کلی ۳DS ایجاد کند.

در طول شش ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵، فروش نرم افزار ۳ درصد رشد داشته و مردم رغبت بیشتری به خرید بازی نشان داده اند. فروش بازی ها در ماه گذشته به صورت زیر بوده است. نام کنسول ها به ترتیب بیشترین فروش قرار گرفته است.

  1. Batman: Arkham Knight - PS4, Xbox One, PC
  2. The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - Xbox One, PS4, PC
  3. LEGO: Jurassic World - Xbox 360, Xbox One, PS4, PS3, 3DS, Wii U, PSV
  4. The Witcher 3: Wild Hunt - PS4, Xbox One, PC
  5. Splatoon - Wii U
  6. Minecraft - Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4
  7. Grand Theft Auto V - Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC
  8. Mortal Kombat X - PS4, Xbox One
  9. NBA 2K15 - Xbox 360, PS4, Xbox One, PS3, PC
  10. Call of Duty: Advanced Warfare - Xbox One, PS4, Xbox 360, PS3, PC

درآمد کلی صنعت ۸۶۹.۴ میلیون دلار بوده که نسبت به ژوئن سال گذشته، ۱۸ درصد پیشرفت داشته است. فروش نرم افزار با افزایش ۲۱ درصدی به ۳۴۵.۵ میلیون دلار و فروش سخت افزار با افزایش ۸ درصدی به ۳۱۳.۱ میلیون دلار رسید.

پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان مجموعا نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته اند و در حال جبران افول کنسول های نسل قبلی هستند. گفته شده که ۸۲ درصد کل فروش کنسول ها مربوط به باندل ها بوده و این رقم نسبت به ژوئن سال ۲۰۱۴، با رشد ۳۵ درصدی روبرو شده است.

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato