انتشار نخستین سری از تیزرهای تبلیغاتی ویندوز 10 توسط مایکروسافت

انتشار نخستین سری از تیزرهای تبلیغاتی ویندوز 10 توسط مایکروسافت

مایکروسافت نخستین سری از تبلیغات خود برای ویندوز ۱۰ را با هنرنمایی کودکان منتشر کرد. این شرکت ۵ تیزر تبلیغاتی را تولید کرده که در هر کدامشان، از فیلم های ضبط شده از کودکان سراسر دنیا بهره گرفته شده است و در تمامی آنها صدایی در پس زمینه می گوید: «این کودکان زندگی ساده تری خواهند داشت چراکه با ویندوز ۱۰ پرورش می یابند.»

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در یکی از ویدئوها که تصاویری از تعدادی کودک در مناطق دور افتاده دنیا، زمین های پوشیده از یخ و قلب لندن را به تصویر می کشد، صدایی در پس زمینه می گوید: «این کودکان دیگر نیازی به حفظ کردن گذرواژه های خود نخواهند داشت و دیگران نگران امنیت نخواهند بود.»

در تیزری دیگر گفته می شود که کودکان می توانند با «لبخند» لاگین نمایند اما هیچ توضیحی داده نمی شود که چرا این بچه ها نیازی به درک مفهوم امنیت آنلاین نخواهند داشت و در عوض آینده ای را به تصویر می کشند که در آن، «هر صفحه نمایش لمسی است، و صفحات وب نیز قابلیت دست نویسی و اشتراک گذاری دارند.»

این تبلیغ به روند بهبود افزایشی و رو به جلوی ویندوز ۱۰ اشاره دارد و نشان می دهد که با رشد کودکان و بهبود کارایی آنها در انجام هر چه بهتر امور، ویندوز ۱۰ نیز بهبود پیدا می کند. گفتنی است که مایکروسافت در نظر دارد به جای عرضه نسخه یازدهم از سیستم عامل محبوب خود ظرف ۵ سال آتی، آن را همچون خردسالانی که در تیزر تبلیغاتی اش دیده می شود پرورش داده و به کمال برساند.

آنطور که در تبلیغات مایکروسافت دیده می شود، این شرکت از رویکردی سطح بالا برای توجیه علت اثرگذاری تکنولوژی ارائه شده خود بر بهبود زندگی ما و کودکانمان بهره گرفته و به جای آنکه در این ویدئوها ذهن کاربر را با نمایش «جزئیات محصول» خسته کند، روشی ملموس تر را برای این منظور به خدمت گرفته است.

در این تیزرها آینده ای به تصویر کشیده شده که در آن، تمام کاری که باید انجام دهیم، لمس کردن صفحات است تا از این طریق کامپیوترها را برای جستجوی اطلاعات مورد نظرمان، گفتن لطیفه های جالب و حتی خواندن آواز به خدمت بگیریم.

در یکی از این تیزرها که تنها ۱۶ ثانیه به طول می انجامد، کورتانا تحت عنوان «یک دستیار شخصی که همه چیز را در مورد یک کودک خندان در حال تاب بازی می داند» معرفی می شود.

ممکن است مایکروسافت اینطور استدلال کند که این مساله از نظر تکنیکی درست است اما این ایده که یک کاراکتر کامیپوتری (یعنی کورتانا) بیشتر در مورد یک کودک می داند (تا خود آن) اندکی خنده دار و غیر قابل باور به نظر می رسد.

این تیزرهای تبلیغاتی از روز دوشنبه در کلیه کانال های تلویزیونی ایالات متحده آمریکا پخش شده اند و تا پیش از هفتم مرداد ماه در کشورهای انگلستان، فرانسه، ژاپن، استرالیا و آلمان نیز پخش می شوند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato