تونی فادل می گوید خودش خواسته تا مسئولیت پروژه گوگل گلس به او واگذار گردد

تونی فادل می گوید خودش خواسته تا مسئولیت پروژه گوگل گلس به او واگذار گردد

با اینکه سرگئی برین، یکی از موسسین گوگل به شکل کامل در پی توسعه همه جانبه گوگل گلس بود، اما موارد بسیاری از جمله مشکلات مربوط به نقض حریم خصوصی، باعث شدند تا در نهایت گوگل در ژانویه سال جاری، پروژه جویندگان گلس را متوقف کرده و فروش نمونه توسعه دهندگان را نیز پایان دهد.

گوگل گلس محصولی بود که در ابتدا تصور می شد قابلیت موفق شدن را به شکل کامل داراست اما مشکلاتی که ذکر شد باعث شد تا در نهایت و پس از مدتی، به عینک هوشمند گوگل با چشم بدبینی نگاه شود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تونی فادل از طرف دیگر موسس کمپانی Nest بود و زمانی که گوگل این استارتاپ را خرید، به نوعی جزیی از کارمندان گوگل شد.

اندکی پس از اعلامه گوگل مبنی بر خاتمه کار گلس، این شرکت اذعان داشت که همان پروژه را به تونی فادل سپرده است. در آن زمان تحلیلگران و فعالان اهالی تکنولوژی این سوال برایشان پی آمد که چرا گوگل باید چنین پروژه ای را به دست خالق آیپاد بسپارد؟

تونی فادل اکنون در جدیدترین مصاحبه ی خود اعلام نموده که خود، درخواست دریافت این مقام را داشته است.

Google_Glass

وی می گوید: «گوگل گلس دارای مشکلات فراوانی بود اما کسی نیامد این پروژه را به دست من بدهد و بگوید درستش کن! من بودم که به مدیران ارشد کمپانی این پیشنهاد را دادم. یادم می آید چگونه آیپاد را ساختم و چگونه در طراحی آیفون همکاری داشتم. به نظر من گلس نیز محصولی است که دقیقا به اندازه آیپاد و آیفون اهمیت دارد اما رو به راه کردنش، زمان می طلبد.»

البته وی نگفته که چه زمانی به مدیران ارشد گوگل این موضوع را پیشنهاد داده است. آیا کمپانی پیش از پیشنهاد او تصمیم گرفته بود گلس را از میان پروژه های فعال آزمایشگاه اکس خارج کند؟ اگر او قدم جلو نمی گذاشت آیا گلس واقعا به دست فراموشی سپرده می شد؟ شاید هیچگاه به این اطلاعات داخلی و رموز گوگل پی نبریم اما آنچه اکنون مهم است اینکه گلس برای توسعه در دستان مردی قرار دارد که پیشتر امتحان خود را به خوبی پس داده است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato