سازنده کندی کراش با سرمایه ای 6 میلیون دلاری وارد بازار بازی های واقعیت مجازی می شود

سازنده کندی کراش با سرمایه ای 6 میلیون دلاری وارد بازار بازی های واقعیت مجازی می شود

تا سال آینده، سامسونگ، اچ تی سی، فیسبوک و سونی همگی هدست های واقعیت مجازی خود را به بازار عرضه خواهند کرد تا بازیکنان را در دنیایی دیجیتالی غرق کنند اما یک بخش این بازار هنوز مشکل دارد: نرم افزار.

مردم قرار است پس از خرید یک هدست واقعیت مجازی چه استفاده ای از آن ببرند؟ فیلم سینمایی ببینند؟ مستندهای خارق العاده ببینند؟ همه ی این ها درست است اما بزرگ ترین بازاری که واقعیت مجازی هدف قرار داده، بازار بازی های ویدیویی است و از همین سو، Resolution Games با سرمایه ای ۶ میلیون دلاری حالا در حال ساخت بازی های واقعیت مجازی است.

کمپانی PitchBook گزارشی منتشر نموده که بر اساس آن، چهارشنبه هفته ی گذشته کمپانی سوئدی Resolution Games، با هدایت Tommy Palm یکی از توسعه دهندگان اصلی بازی Candy Crush Saga، موفق به جذب سرمایه ای ۶ میلیون دلاری شده، سرمایه ای که در زمینه ساخت بازی ویدیویی برای هدست های واقعیت مجازی بی سابقه است.

بخش VC یا سرمایه گذاری خطرپذیر گوگل در این اتفاق سهم چشمگیری دارد که نشان از اهمیت بالای واقعیت مجازی برای سیلیکون ولی دارد. سال گذشته میزان سرمایه ی خطرپذیری که به استارتاپ ها داده شد، با ۵۳۰ درصد افزایش، به ۶۶۰ میلیون دلار رسید.

جو کراوز از Google Ventures می گوید: «واقعیت مجازی پلتفرم گیمینگ بعدی است. با پیشگامی واقعیت مجازی موبایل، سرعت توسعه ی VR طی ۵ سال آینده بسیار بالا خواهد بود.»

پالم یکی از مدیران بالارتبه ی King Digital Entertainment بود و نقشی مهم در ساخت Candy Crush Saga بازی می کرد و حالا از ایرلند به سوئد آمده تا Resolution Games را به هدف خود برساند.

ویجیاتو
نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato