در یک ماه اول عرضه تنها 49 هزار آیپد پرو در کشور چین به فروش رفته است

در یک ماه اول عرضه تنها 49 هزار آیپد پرو در کشور چین به فروش رفته است

آیپد پرو به عنوان جدیدترین و متفاوت ترین تبلت اپل از بدو معرفی خود با بازخوردهای بسیار مختلفی رو به رو شد. برخی آن را رقیبی شایسته برای سرفس های مایکروسافت می دانستند و بعضی از آن به عنوان "محصولی که جایش در میان سبد محصولات اپل بسیار خالی بود" یاد کردند، اما بسیاری دیگر آن را محصولی ناقص می دانند که نمی تواند با چنین امکاناتی مشتریان هدف خود را ترغیب به خرید کند.

نتایج بررسی های اولیه کارشناسان نیز ضد و نقیض بود، اما افراد زیادی چندان هم از این محصول راضی نبودند. چراکه تعداد قابل توجهی از آنها معتقد بودند آیپد پرو صرفاً یک آیپد ایر در ابعاد بزرگتر با قلم استایلوس بسیار گران قیمت است. نه محصولی که بتواند برخی نیازهای حرفه ای برای تولید محتوا را مرتفع سازد.

در عمل هم معلوم شد که این آیپد جدید گرچه از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است، اما با توجه به دارا بودن سیستم عامل iOS، از لحاظ توانایی تولید محتوا و انجام کارهای حرفه‌ ای باز هم حرف چندانی برای گفتن ندارد.

شاید به همین دلایل باشد که فروش آیپد پرو آن طور که باید امیدوار کننده نبوده است. بنا بر گزارشی تازه، این محصول در یک ماه  اول عرضه اش در کشور چین تنها حدود ۴۹۳۰۰ عدد فروش داشته است. با ادامه مطلب دیجیاتو را همراهی کنید.

کمپانی آماری TalkingData که در کشور چین، آمار فروش دستگاه ها را دنبال می نماید، به تازگی اعلام داشته که یک ماه بعد از شروع فروش آیپد پرو در همین کشور، حدود ۴۹۳۰۰ عدد از آن روشن و فعال شده. این رقم در مقایسه با آمار سایر محصولات اپل همچون آیفون ها و دیگر آیپدها در این بازه زمانی بسیار پایین تر است.

به عنوان مثال آیپد ایر ۲ در یک ماه اول عرضه اش رکوردی ده برابر بیشتر نسبت به آیپد پرو به ثبت رسانده بود. تفاوت در خصوص آیفون ها و به خصوص آیفون ۶s بسیار فراتر از این اعداد و ارقام ناچیز می رود.

با این که نمی توان میانگین قیمت ۹۰۸ دلاری این محصول را نیز در فروش پایینش بی اثر دانست، اما باز هم پیش بینی های اولیه وضعیت بهتری را برای این تبلت ۱۲.۹ اینچی متصور بودند.

علی رغم این شروع نه چندان قوی، برخی تحلیل گران معتقدند که آیپد پرو می تواند در طی یک دوره سه ماهه فروشی حدوداً سه میلیونی را تجربه کند؛ این یعنی واریز درآمدی ۲.۴ میلیارد دلاری به حساب های شرکت اپل.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato