همه چیز درباره آیفون 13
مشکلات حقوقی سامسونگ و انویدیا ادامه دارند؛ دادگاه به نفع کره ای ها رای می دهد

مشکلات حقوقی سامسونگ و انویدیا ادامه دارند؛ دادگاه به نفع کره ای ها رای می دهد

سامسونگ و انویدیا مدتیست که درگیر پرونده ای قضایی در مورد پتنت های گرافیکی هستند ولی بالاخره امروز، یک قاضی مطلع به علوم تکنولوژیک از کمیسیون تجارت بین المللی، به نفع سامسونگ رای داد.

ماجرا از این قرار است که حدود یک سال پیش، شرکت انویدیا از سامسونگ و کوالکام شکایت کرد و عنوان نمود که این دو شرکت، از پتنت های گرافیکی اش استفاده کرده اند بدون اینکه حق امتیاز مربوطه را پرداخت نمایند.

این شکایت به جایی نرسید و سامسونگ در اقدامی جالب توانسته انویدیا را محکوم کند. حالا ماجرا برعکس شده و انویدیا در واقع از پتنت های سامسونگ استفاده نموده و همین موضوع می تواند تهدیدی باشد برای توقف فروش محصولات شرکت یاد شده در برخی بازارها. سخنگوی انویدیا در این میان ابراز تاسف خود برای رای صادر شده را اعلام نموده است.

در واقع پس از اینکه انویدیا از سامسونگ شکایت کرده بود، شرکت کره ای هم در مورد سه پتنت دیگر از شرکت کالیفرنیایی شکایت خود را به دادگاه تسلیم کرد که اکنون رای دادگاه، خبرهای جالبی را برای انویدیا به همراه ندارد. سامسونگ ادعا می کند پتنت هایی که انویدیا بدون پرداخت حق امتیاز از آنها استفاده کرده شامل طراحی مدارها و توسعه نازکتر آنها می شوند. این در حالیست که تا پیش از این، انویدیا بود که تلاش داشت از سامسونگ برای استفاده از چند پتنت حق امتیاز دریافت کند. کره ای ها در واقع ادعا کرده اند که شرکت انویدیا از سه پتنت آنها بهره گرفته و دادگاه پذیرفته که در دو مورد، حق با شرکت کره ای است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato