چرا مایکروسافت در زمینه کسب درآمد از فضای ابری به آمازون نمی رسد؟

چرا مایکروسافت در زمینه کسب درآمد از فضای ابری به آمازون نمی رسد؟

آمازون و مایکروسافت رقابت بسیار تنگاتنگی در زمینه مدیریت و کسب درآمد از فضای ابری پیدا کرده اند و هفته پیش اهالی ردموند در گزارش مالی خود خبر دادند که کسب درآمد از پلتفرم «آژور» تا ۱۲۷ درصد رشد داشته است.

در این میان اما به نظر می رسد که وال استریت از مایکروسافت برای مدیریت فضای ابری اش چندان رضایت ندارد و به همین دلیل اکنون ارزش سهام این شرکت در بازار بورس تا ۸ درصد سقوط کرده.

مشکل این است که تحلیلگران ساکن خیابان وال نیویورک باور دارند حاشیه ناخالص درآمدهای مایکروسافت از فضای ابری اش در دو دوره سه ماهه بعدی کاهش چشم گیری خواهد داشت.

jeff-bezos-spent-his-summers-castrating-bulls-in-texas

«کارل کرستد»، یکی از همین تحلیلگران روز پیش می نویسد: «اگرچه آژور رشد مناسبی داشته اما همچنان در برابر "Amazon Web Services" از سودآوری بسیار اندکی برخوردار است.»

در این میان باید خاطر نشان کرد که مایکروسافت تخفیفات بسیار بالایی برای مشتریان سازمانی خود ارائه می دهد و یکی از دلایل اندک بودن درآمدش در کنار رشد بالا، همین موضوع بوده است.

آقای کرستد در ادامه می نویسد: «با فروش فضای ابری به شکل ارزان به شرکت های مختلف، مایکروسافت تلاش می کند میان خود و مشتریان اش رابطه برقرار کرده و حاشیه استفاده از آفیس ۳۶۵ و سایر پلتفرم های ابری را نیز بالاتر ببرد.»

وی ادامه می دهد که اکنون بیشتر شرکت هایی که تازه به کسب درآمد از فضای ابری روی آورده اند چنین کاری انجام داده و تلاش می کنند با کاهش حاشیه سود خود، مشتریان بیشتری به دست آورند.

مایکروسافت تخفیفاتی کلی را برای شرکت ها در نظر می گیرد و همین موضوع، برای درآمدهای اهالی ردموند ریسک در بر دارد چرا که همان شرکت ها از تخفیفات ارائه شده برای سایر بخش ها (نظیر آفیس ۳۶۵) استفاده کرده و سپس از آژور بهره نمی گیرند. به همین دلیل تحلیلگران و سرمایه گذاران از مایکروسافت می خواهند در کنار بیان کسب درآمد و درصد رشد آنها، آمار فعالیت کاربران و شرکت ها در هر یک را نیز به انتشار برساند.

مدیر عامل پیشین این شرکت، آقای استیو بالمر که اکنون بزرگ ترین سهام دار مایکروسافت نیز به شمار می رود در انتهای سال ۲۰۱۵ از این شرکت خواست که رقم صحیح و حقیقی درآمدهایش از فضای ابری را برای سهام داران مشخص نماید.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato