مایکروسافت تعداد بیشتری از کارکنان بخش موبایل خود را اخراج کرد

مایکروسافت تعداد بیشتری از کارکنان بخش موبایل خود را اخراج کرد

براساس گزارشی که امروز منتشر شد، مایکروسافت در حال اخراج کارکنان بخش موبایل در چندین کشور مختلف است. بخش قابل توجهی از این کارمندان در شعبه فنلاند مایکروسافت مشغول به کار بوده اند که البته پس از خریداری شدن نوکیا در سال ۲۰۱۴، به مجموعه اضافه شده اند.

در گزارش آمده است که بخشی از این افراد، در قسمت بازاریابی مشغول به فعالیت بوده اند، در حالی که مایکروسافت تا پیش از به تملک در آوردن نوکیا، چنین بخشی در خاک فنلاند نداشته است.

عدد و رقم دقیق تعداد کارکنان اخراجی در حال حاضر نامشخص است، اما قطعا چند نفر نبوده اند. اواخر ماه ژولای سال گذشته، مایکروسافت ۷۸۰۰ کارمند بخش سخت افزار تلفن همراهش را از کار برکنار کرد و زیانی ۷.۶ میلیارد دلاری ثبت نمود.

سخنگوی مایکروسافت در این باره می گوید: «تعدیل نیروها در بیش از یک بخش تجاری و کشور صورت پذیرفته تا شرکت را برای نیازهای بازار آماده سازد. این پروسه را به بهترین حالت ممکن طی می کنیم و احترامی عمیق به نیروهای تعدیل شده خواهیم داشت.»

در طی فصل انتهایی سال مالی مایکروسافت، این شرکت فقط ۴.۵ میلیون دستگاه تلفن همراه لومیا به فروش رساند. جالب است که اهالی ردموند، از پتنت های اندرویدی خود درآمد بیشتری نسبت به فروش تلفن های لومیا به دست می آورند. برخی معتقدند که این کمپانی قصد دارد در نیمه دوم سال جاری، دستگاهی تحت عنوان Surface Phone عرضه کند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato