رسیدن به سرعت ۴۸۲ کیلومتر ظرف ۴ ثانیه چه احساسی دارد [تماشا کنید]

رسیدن به سرعت ۴۸۲ کیلومتر ظرف ۴ ثانیه چه احساسی دارد [تماشا کنید]

بسیاری از ما خودروهای سوپر اسپورت رنگارنگ را از نزدیک مشاهده و برخی نیز سواری گرفتن از آنها را تجربه کرده ایم، اما حضور در یک مسابقه شتاب (درگ) و استفاده از حداکثر توان یک خودروی موسوم به Top Fuel (یا سوخت بالا)، تجربه جذابی است که کمتر امکان دارد برای شخصی رخ دهد.

بر همین اساس، یکی از قهرمانان سابق اتومبیلرانی به نام Shawn Langdon تصمیم گرفته تا با استفاده از دوربین اکشن کم، تجربه مسابقه دادن با یکی از این خودروهای عجیب و تغییر یافته را به نمایش گذارد.

خودروهای درگستر در این سطح قادر هستند ظرف مدت ۴ ثانیه به سرعت ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) در ساعت دست یابند، اما خودرو حاضر در این ویدیو از این رقم هم سریعتر است و می تواند فاصله یک چهارم مایل که استانداردی برای سنج محسوب می شود را ظرف ۳.۷۷ ثانیه با حداکثر سرعت ۵۱۰ کیلومتر (۳۱۷ مایل) در ساعت طی کند.

برای مقایسه یک خودروی Porsche 918 Spyder را در نظر بگیرید که حداکثر سرعت آن در فاصله ۱۰ ثانیه بعد از آغاز حرکت به ۲۳۳ کیلومتر در ساعت می رسد که البته به هیچ عنوان نمی توان آن را مدل کم سرعت به حساب آورد اما در مقایسه با خودروهای Top Fuel حرفی برای گفتن ندارد.

در پایان توصیه می کنیم در صورتی که از هدست های واقعیت افزوده بهره مند هستید، ویدیوی مورد بحث را توسط آن مشاهده نمایید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato