اپل و FBI برای رویارویی قانونی به کنگره خواهند رفت

اپل و FBI برای رویارویی قانونی به کنگره خواهند رفت

رایزن ارشد اپل، بروس سول (Bruce Sewell) در تاریخ ۱ مارس برابر با ۱۱ اسفند، در برابر کمیته قضایی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا خواهد ایستاد و از دلایل ایستادگی شرکت اش در برابر خواسته قانونی FBI خواهد گفت. در کنار وی، سایروس ونس، دادستان منطقه نیویورک، سوزان لانداو، متخصص حوزه رمزگذاری و پروفسور انستیتو پلی تکنیک ورچستر خواهند ایستاد و در پنلی جداگانه نیز، جیمز کومی، مدیر FBI سخن خواهد گفت.

در این جلسه رسیدگی به محاکمه که «بندبازی رمزگذاری: تعادل میان امنیت و حریم خصوصی آمریکایی ها» نام نهاده شده، دو طرف ماجرا از دلایل خود خواهند گفت. این جلسه ساعت ۱ ظهر به وقت آمریکا و ۲۱:۳۰ روز ۱۱ اسفند به وقت تهران برگزار خواهد شد.

اعضای کمیته موظف هستند تا برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی کامل از ماجرا، به سخنان هر دو جبهه گوش بدهند و در نهایت مشکل را برطرف سازند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل تاکنون در این ارتباط دو نامه بلند بالا منتشر ساخته و اخیرا نیز با شبکه ABC نیز مصاحبه ای کرده. از نگاه اپل، ساخت برنامه ای که FBI از آن ها خواسته، معادل نرم افزاری سرطان است و آن ها چنین اقدامی نخواهند کرد. برای جزئیات بیشتر می توانید تگ «رمزگشایی آیفون» را در دیجیاتو دنبال کنید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato