ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شکایت شرکت DJI از Yuneec به دلیل تخطی از قوانین ثبت اختراع

در دنیای فناوری امروز، پهپادها نقش بسیار مهمی را ایفاء می نمایند و کمپانی های متعددی نیز به طور ویژه در این حوزه فعالیت دارند. از جمله می توان به دو شرکت چینی DJI و ...

در دنیای فناوری امروز، پهپادها نقش بسیار مهمی را ایفاء می نمایند و کمپانی های متعددی نیز به طور ویژه در این حوزه فعالیت دارند. از جمله می توان به دو شرکت چینی DJI و Yuneec اشاره نمود که در روزهای اخیر با هم به اختلاف خورده و کارشان به شکایت و دادگاه کشیده شده.

داستان از این قرار است که DJI شکایتی بر علیه Yuneec به دادگاه کالیفرنیا تسلیم نموده و به موجب آن مدعی گشته «یونیک» بدون اجازه، از دو پتنت آنها در محصولات خود استفاده نموده و از همین رو خواستار این شده که از فروش پهپادهایی که حاوی اختراعات هوشمندانه آنها است، جلوگیری به عمل بیاید.

پتنت های مذکور بیشتر به سیستم ردیابی هدف و یک «پلتفرم نصب قابل تعویض» مربوط می شوند. رسانه ها در رابطه با این شکایت چنین گفته اند که: «DJI همیشه از رقابت استقبال نموده اما این بار بسیار مصمم است تا از دارائی هوشمند خود دفاع نماید. شکایت روز جمعه این شرکت نیز واکنشی برای تضمین امنیت سرمایه مالی خود به منظور حمایت از مشتری ها و شرکاء و همچنین ارتقاء سطح خلاقیت ها و نوآوری ها در این حوزه از تکنولوژی بوده است.»

بد نیست یادآوری نمائیم که این دو شرکت مدت هاست که با هم رقابت تنگاتنگ دارند به طوری که در تابستان سال گذشته، Yuneec پهپاد 4K Typhoon خود را به منظور پیشی گرفتن از «فانتوم سه پروفشنال» DJI روانه بازار نمود. در ابتدای زمستان در نمایشگاه CES نیز از Typhoon H خود رونمائی نمود که از فناوری اینتل بهره مند است و به دنبال آن، DJI هم از «فانتوم 4» جدیدش پرده برداشت که قابلیت عبور از موانع در خود دارد.

در آخر هم اشاره کنیم که شرکت ساکن در شنزن چین به محصول ویژه ای از کمپانی رقیب اشاره نداشته و فقط اعلام نموده هر دستگاهی که پتنت آنها را در خود دارد، متهم به سوءاستفاده است و خواستار این شده که این وسایل نقلیه به دلیل تخطی از حق ثبت اختراع، از سطح بازار جمع آوری شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
  • Alireza.M
    Alireza.M | ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

    Intellectual property میشه دارایی هوشمند؟!
    حتی گوگل ترنسلیت درست ترجمه می‌کنه این عبارت رو

    تو پست قبلی خانم بیداری هم نظر دادم، امیدوارم دیجیاتو واقعا به استخدام proofreader فکر کنه تا شاهد غلط های فاحش ترجمه، نگارشی، تایپی و بعضا املایی نباشیم!

مطالب پیشنهادی