ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وال استریت ژورنال: رئیس واحد موبایل اینتل در حال ترک این شرکت است

طبق گزارش جدیدی که روز جمعه گذشته در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شد آیشا ایوانس مدیر واحد موبایل اینتل در حال ترک این شرکت است. ایوانس برای مدت ده سال بخشی از اینتل بود و ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰

طبق گزارش جدیدی که روز جمعه گذشته در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شد آیشا ایوانس مدیر واحد موبایل اینتل در حال ترک این شرکت است.

ایوانس برای مدت ده سال بخشی از اینتل بود و ریاست واحد ارتباطات و دستگاه های این شرکت را بر عهده داشت و همچنین بخشی از گروه پلتفرم مهندسی بود. با این همه، نقش اصلی او به مودم هایی مربوط می شد که اینتل برای دستگاه های موبایل تولید می کند و البته پردازنده هایی نظیر آنچه در ذن فون 2 ایسوس مورد استفاده قرار گرفته است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، این حرکت می تواند بخشی از یک تغییر مدیریتی بزرگ تر در واحد موبایل این شرکت باشد. گفتنی است که شرکت مورد بحث علیرغم خواسته کلی اش برای ورود به عرصه موبایل و رقابت با نام هایی نظیر کوالکام، سامسونگ، هوآوی و مدیاتک در سال های اخیر درگیری ها و کشمکش های زیادی را داشته است.

ایوانس در مصاحبه هایی که ظرف ماه های گذشته با رسانه ها داشته است معترف شد که «اینتل بازنده رقابت موبایل» ها در سال 2014 بوده است. این در واقع زمانی است که شرکت مورد بحث تمام تمرکز خود را روی WiMax قرار داده بود و باقی صنعت ترجیح می دادند روی LTE کار کنند. او همچنین در صحبت های خود به آیفون اشاره نمود و مدعی شد که عرضه این موبایل اینتل را دچار حمله قلبی کرده است.

ظاهرا مشکل اینتل به اخذ گواهینامه اپراتورها و همچنین تولیدکنندگانی مربوط می شود که به یکباره تصمیم می گیرند از پردازنده ها و مودم های تولیدی خود در محصولاتشان استفاده نمایند. البته اینها برآوردهایی است که تحلیلگران از بیرون در رابطه با اینتل مطرح می کنند و دقیقا مشخص نیست که چه بحث هایی میان این شرکت و شرکایش اتفاق افتاده است.

پردازنده ذن فون که در واقع همان اتم Z3580 اینتل بود از سوی هر کسی که آن را به کار برد مورد تمجید قرار گرفت و اغلب صاحب نظران مدعی شدند که این موبایل سریع و خوب عمل می کند و هیچونه لگ یا وقفه ای را در پروسه فعالیت آن ندیده بودند. با این همه، محصولات اینتل فاقد مشخصه اصلی پردازنده های کوالکام هستند و آن تکنولوژی شارژ سریع است.

این را هم باید اضافه نماییم که در حال حاضر این گزارش هنوز هم تایید نشده اما چون وال استریت ژورنال آن را منتشر کرده بعید به نظر می آید که صحت نداشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی