اپل بار دیگر درخواست FBI برای رمزگشایی یک آیفون در نیویورک را رد کرد

اپل بار دیگر درخواست FBI برای رمزگشایی یک آیفون در نیویورک را رد کرد

اندکی پیش تصور می شد که مجادله حقوقی اپل و FBI به پایان رسیده اما در حال حاضر، با اینکه فضا کمی آرام تر شده اما این ماجرا تا رسیدن خود به انتهای راه، فاصله ای بسیار زیاد دارد.

پس از رمزگشایی اف بی آی از آیفون مورد استفاده در پرونده تروریستی سان برناردینو، FBI اپل را ملزم کرده است تا آیفون یک متهم مرتبط با قاچاق مواد مخدر در نیویورک را رمزگشایی کند. اپل اما از سوی دیگر بیان می کند که حالا، مقامات دولتی آمریکا موفق بوده اند که آیفونی را بدون کمک او رمز گشایی کنند و گویا از همان ابتدای کار، نیازی هم به دخالت اپل نبوده است: «دولت در مشخص کردن مرزهای همکاری با اپل و نیازش به این شرکت برای رمزگشایی از آیفون، به شدت ناموفق بوده است.»

اپل در ادامه دادخواست خود، استفاده از قانون «All Writs Act» را برای این پرونده زیر سوال می برد و اظهار می کند که این قانون در قرن هجدهم وضع شده و اکنون نمی تواند برای شرکت های تکنولوژیک مورد استفاده قرار گیرد (به طور خلاصه، All Writs Act شرکت های ساکن آمریکا را ملزم می کند تا برای حفظ امنیت این کشور، موظف به انجام همکاری کامل با دولت باشند).

اپل در ادامه دادخواست خود خبر می دهد که دولت پیشتر یک بار آیفون را رمزگشایی کرده اما این بار هیچ نشانه ای وجود ندارد که FBI با، یا بدون کمک نیروهای دیگر و شخص ثالث، تلاشی در این زمینه برای رمزگشایی آیفون مرتبط به پرونده نیویورک کرده باشد.

در انتها اپل می نویسد:

«در حالی که اپل به شدت از نیروهای قانونی برای کاهش اقدامات مجرمانه پشتیبانی کرده و می کند، تفسیر فراگیر مقامات دولتی از All Writs Act به شکل دردناکی اشتباه است و همین تفسیر باعث می شود تا مقامات، هیچ مرزی برای دستورات خود مشاهده نکنند. این دقیقا همان چیزیست که دولت آمریکا در پی آن است: داشتن قدرت دستور دهی بدون مرز، جهت ملزم نمودن اپل برای همکاری.»

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato